Tipsport Extraliga - Základní část - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Boleslav : Třinec - 22. ledna 2020   17:30

M. Boleslav
36:38' Hrdinka (Skalický)
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)
Třinec
08:31' D. Musil  (Wolski, Martin Růžička) • 32:33' Hrňa  (D. Musil, Hrehorčák)
M. Boleslav
Pešina, Šindel – Lhotský, Svoboda
3027 diváků
Třinec

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Třinec 1:2. Třetí výhra v řadě! Za oceláře pálil Musil s Hrňou

Z mé strany je to vše, děkuji za pozornost.
Hotovo. Třinec odolal tlaku Bruslařů v závěru, přečkal dlouhé oslabení, a zaslouženě si veze z Boleslavi tři body. Tímto hosté zahájili svůj více než týdenní trip venkovních zápasů úspěšně. Bruslaři mají o čem přemýšlet, doplatili na nevyužití šancí.

Hráči zápasu:
František Hrdinka (MBL)
David Musil (TRI)
59:39'
Hosté vyhráli vhazování a dostali puk mimo svou třetinu.
59:34'
Oceláři opět vyhodili ze třetiny na zakázané uvolnění.
58:17'
Po intenzivních bojích o puk Bruslaři ztratili pásmo.
57:50'
Zkusí hru bez brankáře!
Time out domácích.
57:50'
Ani další Skalického dorážka se nepodařila. Štěpánek výborně pokryl prostor.
57:15'
Pláněk byl sám na kruhu a odražený puk neusměrnil do poloodkryté klece! Asi o 15 centimetrů.
56:46'
56:37'
Skalický dvakrát zahrozil z levé strany. Podruhé Štěpánek jeho střelu zachytil.
56:03'
Ofsajd Boleslavi.
55:48'
Hosté se osvobozují.
55:40'
Ostrý boj o puk u mantinelu za bránou hostí. Sudí přerušují hru pro zalehnutý puk.
55:22'
Bruslaři přestřelili, vhazování po Štěpánkově levici.
54:59'
Vladimír Dravecký získal puk a vyvezlo ho až za Krošeljovu branku.
54:27'
Ale na modré udělali chybu a soupeř se osvobodil.
54:08'
Tlak Boleslavi pokračuje, snaží se zatavit soupeře.
53:26'
Přihrávka před brankoviště na Šťastného se nezdařila.
53:04'
Jegličova rána od vzdálenějšího kraje kruhu byla zblokována.
52:46'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Martin Gernát – 2+2 min, vysoká hůl).
52:42'
Zakázané uvolnění Třince.
52:35'
Skalický ujížděl se dvěma spoluhráči, ale obrana Třince ho obrala o puk.
52:20'
Zakázané uvolnění Boleslavi.
Dnešní utkání sleduje 3027 diváků.
52:04'
Ofsajd Třince.
51:54'
Martin Ševc tvrdě pálil puk od modré do Štěpánka. Strhl se závar před jeho bránou, ale brankář Třince situaci ustál.
51:37'
Šťastný po rychlém průniku přes modrou hledal spoluhráče v mezikruží, nezdařilo se.
50:39'
Wolski zkoušel střílet zpoza obránce Boleslavi, netrefil pořádně. Pak zamířil do protiútoku Skalický.
50:13'
A další ofsajd Boleslavi.
50:01'
Nepřesný boleslavský pokus z ostrého úhlu.
49:38'
Douderův pokus při protiútoku od modré zachytil Krošelj do lapačky.
48:42'
Ofsajd domácího celku.
48:27'
O pár vteřin později neuspěli Vrána ani Wolski.
48:06'
Zahradníček od modré pálil do chumlu hráčů před bránou, odražený puk pak pálil nepřesně ještě z druhé strany Doudera.
47:05'
46:59'
Roth su řekl poklepáním o přihrávku, tu na kruh dostal, ale trefil jen bránícího hráče.
46:20'
Boleslav se těsně po vpádu hostů do pásma osvobozují vyhozením kotouče.
46:01'
Až nyní Štěpánek zastavuje hru, vhazování po jeho pravici.
45:34'
Zajímavý vývoj. Na začátku nedokázali hosté využít dezorientaci bruslařské obrany, kdy zametli kotouč jen do ležících hráčů, pak si udělali Bruslaři výlet ve vlastním oslabení do útoku.
45:05'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Martin Ševc – 2 min., nedovolené bránění).
45:05'
Dvě svižné, leč nepovedené útočné akce na obou stranách.
44:37'
44:15'
Kotouč byl vyhozený mimo kluziště, vhazování ve středním pásmu.
44:00'
Třinec i nadále aktivitou vepředu střádá minuty. Už Tři minuty se hraje na jednu bránu.
43:22'
Wolski číhal u levé tyče na dorážku původně nedůrazné střely, ale na Krošelje si nepřišel.
42:57'
Ofsajd hostujícího celku.
42:12'
Krošelj vyrazil Kovařčíkovu ránu od modré. Byl tam připravený spoluhráč k dorážce, ale obrana Boleslavi zafungovala.
40:25'
Nástup Boleslavi zastavil nejprve výstrojí Štěpánek, pak si poradil i se Ševcovou dorážkou.
40:01'
Ve druhé třetině se více dařilo Třinci, který na začátku druhé poloviny dějství vsítili svůj druhý gól zápasu. Boleslav se snažila se stavem něco udělat, ale lepila se jim dlouho smůla na hokejky a systém hry nefungoval. Nakonec se před koncem třetiny přeci jen trefili a vsítili kontaktní gól, který jim vrátil krev do žil. Poslední dějství bude, předpokládám, hodně divoký.

Další třetina začne přibližně v 19:15.
40:00'
39:38'
Formace, která vsítila první boleslavský gól, pořádně topila třinecké obraně. Ta však nakonec v boji zvítězila a vyhodila puk ze třetiny.
39:05'
37'
První gól v extralize! Hrdinka bombou překonal Štěpánka, 1:2
37:23'
Martin Ševc dvakrát střílel od modré a dvakrát trefil útočníka Třince před sebou z metrové vzdálenosti.
36:38'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Krátce po vhazování se k puku u modré čáry dostal FRANTIŠEK HRDINKA, jenž propálil vše v cestě k protější tyčce. Asistence: Pavol Skalický.
36:23'
Štěpánek zastavuje pokus Bruslařů od mantinelu do lapačky. Pláněk k němu najížděl k případné dorážce, ale gólman Třince neupustil.
35:48'
Puk mimo kluziště, vhazuje se ve středním pásmu blíže ke Štěpánkovi.
33'
Hrňa z otočky prostřelil domácího brankáře, 0:2
33:57'
Hostům se nepovedlo vyhodit ze třetiny a Pavol Skalický netrefil v náhle odkrytém prostoru pro střelbu branku.
33:14'
Matěj Stránský mířil z ostrého úhlu k levé tyčce. Krošelj byl pozorný a vyrazil.
32:33'
Třinec právě vstřelil branku!
ERIK HRŇA v mezikruží z otočky umístil dorážku, když předtím střílel David Musil, mezi Krošeljovy betony, které nesklapl boleslavský brankář pořádně. Asistence.
31:53'
31:33'
Další vyhození kotouče z třinecké třetiny. Dosud se v přesilovce domácích nestřílelo.
30:51'
Skalický tak tak udržel puk ve třetině po špatné přihrávce od spoluhráče. Nakonec se však hosté stejně osvobodili pár sekund poté.
30:32'
Třinec se osvobozuje.
29:53'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Ondřej Kovařčík – 2 min., sekání).
29:10'
Ale nyní hodlali udeřit. Musil sice nedokázal nejprve zpracovat přihrávku kousek od modré, o pár sekund později ale z podobné pozice pálil tvrdě.
28:13'
Hraje se sice v boleslavském pásmu, ale Třinec spíše jen vyhazuje puky a zabraňuje domácím rozehrát.
27:34'
Zdá se, že se Štěpánek při posledním zákroku mírně poranil. Ale bude v pořádku a pokračuje ve hře.
27:10'
Pokus Bičevskise se nevydařil, hostující obránce ho poslal mimo.
25:58'
Hra se přelila na druhou stranu a Štěpánkův beton se musel činit po úderu od modré.
25:37'
Krošelj zachytil bombu od modré, předtím si ale musel poradit s nepříjemnou dorážkou u své pravé tyče od Arona Chmielewského.
24:30'
Krošelj musel likvidovat nepříjemně skákající puk.
24:12'
24:05'
Ševcovi se sice nepovedla střela od modré, ale sám pak tvrdě bojoval o to, aby soupeře nepustil do brejku dvou na nikoho. Jednomu z nich se při tom dokonce zlomila hokejka.
23:04'
22:48'
Hosté se osvobozují poté, kdy hráč domácích v mezikruží zkoušel přihrát přes obránce Třince.
22:39'
Ševcův pokus od modré nebyl přesný. Další střelu pak Štěpánek zachytil do výstroje.
22:12'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Wojtek Wolski – 2 min., hákování).
22:09'
21:56'
Lunter nezachytil na modré pořádně Klikorkovu přihrávku ze středního pásma.
21:08'
Pláněk od modré pálil do Štěpánkovy lapačky.
20:34'
20:29'
Hosté měli problém rozehrát ve své zbývající klasické přesilovce. Nakonec Krošelj hlídal prostor u levé tyče, kam šla střela od kruhu.
20:01'
Zatímco Třinec dal v první třetině ve své jediné gólové situaci Bruslařům lekci z produktivity, Mladá Boleslav předvedla mnoho nadějný, leč spálených šancí. Třinec tedy vede. Na konci prvního dějství však hosté prohospodařili přesilovku pět na tři, během níž mohli odskočit. Čeká nás další boj.

Další třetina začne přibližně v 18:20.
20:00'
19:29'
Na Krošelje šly dvě střely z mezikruží. Jednu z nich dával opět Roth opracovávaný obráncem.
19:20'
Boleslav ve čtyřech.
19:03'
Při souboji u mantinelu o puk se Bruslařům podařilo dostat ho ze své třetiny.
18:51'
Roth pálil z dálky do Krošelje, jenž zastavuje hru.
18:34'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (František Hrdinka – 2 min., podrážení).
18:14'
Pozor, Bruslaři v oslabení zaútočili. Mário Lunter však z bezprostřední blízkosti nepřehodil kotouč přes gólmana.
17:40'
Bruslaři vyhazují puk přes celé kluziště.
17:20'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Martin Pláněk – 2 min., držení).
17:04'
Hosté v útočném pásmu. Zatím jedna nepřesná střela.
15:33'
David Šťastný byl v perfektní pozici. Jeden z třineckých bránících hráčů si mu obětavě lehl a zabránil posunutí puku na ještě lépe postaveného hráče.
14:51'
Na ledě čtvrtá formace Bruslařů, ale nedaří se jim usadit v pásmu Třince, ani vystřelit.
14:02'
Přihrávkou naslepo ve středním pásmu se domácí připravili o puk, který posléze vystřelili hosté na Krošelje, jenž ho ukryl do lapačky.
13:31'
Další spálená akce domácích. Zbořil se cpal do branky, ale nevyzrál na Štěpánka. Před bránou puk ještě byl připravený Skalický.
12:45'
Bruslaři ztratili puk vinou signalizovaného ofsajdu, Třinec čekal s rozehrou, než se vystřídají, a pak jejich akci zastavil Gašper Krošelj.
12:04'
11:10'
Klikorka dostal na modré nádherně namazáno od soupeře, vrhl se vpřed, ale před bránou mu sjel puk z čepele.
10:27'
Bruslaři hrají v útočné třetině, ale nedaří se jim vyzrát na semknutou třineckou obranu.
08:31'
Prudký vpád hostů ze středního pásma, kde byla vyšachována boleslavská obrana, se jim vyplatil. Wolski napřáhl od kruhu z blízké vzdálenosti k pravé tyči, a pak odražený puk uklidil do prázdné sítě úplně volný DAVID MUSIL. Asistence: Wojciech Wolski, Martin Růžička.
07:06'
Adam Zbořil najel perfektně před modrou, dostal puk, který se mu ale zamotal mezi brusle, a tak promarnil nadějnou příležitost ujet do nájezdu. O pár chvil později ale zakončoval Pláněk, na kterého byl Štěpánek připraven.
06:32'
V poslední minutě jsme viděli na obou stranách po jedné nezdařené rozehrávce akce.
05:11'
Po vyrovnání počtu hráčů na ledě, šel vpřed Třinec a Růžička nebyl přesný. Následoval boleslavský protiútok vedený Máriem Lunterem, kdy třikrát nedokázali z nadějných pozic uklidit puk do sítě. Pro domácí velká škoda.
04:32'
03:55'
Znovu Bičevskis, tentokrát u pravé tyčky tečoval puk, jenž Štěpánkovi propadl vedle tyče. Následně šel za bránu.
03:46'
Krušné chvilky zažil Štěpánek, když do něj Bičevskis několikrát sekl puk poskakující v brankovišti, než ho zkrotil.
03:19'
Nahození Štěpánek zlikvidoval, před dotírajícím Jegličem raději puk schoval do lapačky.
03:06'
Slezané se osvobodili.
02:32'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Vladimír Dravecký – 2 min., podrážení).
02:10'
Stránský v obtížné pozici vybojoval kotouč, ale před dvěma dotírajícími protihráči raději zvolil odpal puku zpět do svého pásma.
01:12'
Oceláři se vrátili do boleslavského pásma, dva stáli před brankovištěm a čekali na letící puk. Ten získal domácí hráč a na druhé straně Bruslaři neuspěli s protiútokem.
00:27'
Máme tu první akci hostí, kdy však obrana Bruslařů nedovolila Ocelářům vystřelit. Sami domácí neuspěli s následnou rozehrávkou.
00:01'
Hráči nastupují na led, za chvíli začínáme.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Peters) – Hrbas, Ševc (C), Hrdinka, Pláněk (A), Klikorka, Fillman, Kurka – Skalický, Zbořil, Grim – Pabiška, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal.

HC Oceláři Třinec: Štěpánek (L. Daneček) – Zahradníček, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Gernát, Roth – Wolski, P. Vrána, Martin Růžička – Hrehorčák, Marcinko, M. Stránský – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Polanský, Dravecký – Hrňa.

Rozhodčí: Pešina, Šindel – Lhotský, Svoboda.
HC Oceláři Třinec

Oceláři zahajují v Boleslavi svůj týdenní, čtyřzápasový trip venkovních utkání, během nějž je budou vítat na svých kluzištích krom Boleslavi ještě Plzeň, Kladno a Brno. V posledních čtyřech duelech byli Oceláři podobně úspěšní jako Boleslav, avšak výsledky byly ve všech případech těsné. Avšak poslední vítězství je cenné, neboť se jim povedlo porazit aktuálně první Liberec. Dobrou zprávou pro jejich tým bylo také vyprázdnění marodky, na níž byl dlouhodobě například klíčový střelec Martin Růžička. Bude otázkou, zda se povede boleslavským bekům takové hráče uhlídat.

Nejproduktivnější hráči:
Matěj Stránský: 29 bodů (14+15)
Petr Vrána: 25 bodů (9+16)
Martin Gernát: 25 bodů (4+21)
BK Mladá Boleslav

Bruslaři mají za sebou povedená představení z posledních čtyř kol, z nichž si odnesli 11 bodů z 12 možných. Díky tomu se vrátili do první čtyřky, a tu v zápase s Třincem budou obhajovat. V minulém zápase s Kladnem se tým musel vyrovnat se ztrátou kapitána Vondrky, jehož v této funkci nahradil jiný zkušený pardál Martin Ševc. Dále se dobře rozchytal nedávno příchozí brankář Justin Peters, jenž odchytal dobré zápasy. V poli se po Vondrkově odchodu uvolnilo místo pro Jana Stránského, který se v poslední době nevešel na soupisku a dal o sobě proti Kladnu hodně vědět, kdy otevřel skóre. Hlad po gólech a vítězství zde u hráčů je, připraveni jsou znamenitě. Uvidíme, jak proti Třinci, jenž pravděpodobně nastoupí ve své nejsilnější sestavě, zahrají.

Pavol Skalický – 38 bodů (16+22)
Adam Zbořil – 23 bodů (9+14)
Jakub Klepiš – 23 bodů (7+16)
Na programu je dohrávka 31. kola Tipsport extraligy mezi týmy BK Mladá Boleslav a HC Oceláři Třinec. Čeká nás zápas, na kterém bude mimořádně záležet oběma celkům, neboť jsou sousedi v tabulce s pouhým dvoubodovým rozdílem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.