Pospíšil je poklad! Hrál se Stamkosem, pak v Bělorusku, teď křísí Litvínov | iSport.cz
Pavel Bárta
1. března 2020 • 04:50

Pospíšil je poklad! Hrál se Stamkosem, pak v Bělorusku, teď křísí Litvínov

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP góly 26. kola: Jánošovo dělo nebo Hložkova šibenice
Karviná - Sparta: Dočkalův první gól po návratu na Letnou! Zvyšuje na 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

V hodně pestré směsi úlovků z poslední doby narazili v Litvínově na poklad. Tomáš Pospíšil přišel koncem ledna. Vzkřísil „dvojčata“ Františka Lukeše s Viktorem Hüblem, oživil tým a uniká s ním pádu z extraligy. Trochu zapomenutý talent a věčný cestovatel našel i sám sebe. V devíti zápasech posbíral 11 bodů (6+5). „Potřebuju cítit, že tým na mě spoléhá. Mužstvo mi taky sedlo,“ prozrazuje tajemství svého úspěchu 32letý útočník, který se stal pro Vervu vítaným palivem.Jeho nástupem do Litvínova ubylo extraligových klubů, jimiž ještě neprošel. Je jich docela hodně. Verva se stala jeho osmou štací v nejvyšší české soutěži. Rodák ze Šumperka a bývalý juniorský reprezentant vyskočil mezi elitu v Třinci. Pak strávil Tomáš Pospíšil čtyři sezony v zámoří, po návratu postupně vystřídal Kometu, Slavii, Liberec, Hradec, Chomutov a Mladou Boleslav.

Před příchodem na úpatí Krušných hor působil v Bělorusku a na Slovensku, naposledy v Nových Zámcích. Litvínovský skaut Rostislav Dočekal si na něj vzpomněl, když sháněl posily pro hasičské a záchranářské práce. Pospíšilovi se dařilo, navíc ho sleduje odmalička. Jako manažer ho chtěl už v minulosti, dobře se znal s jeho otcem, který šéfoval v Šumperku.

„Pan Dočekal mi zavolal, jestli mám zájem pomoct Litvínovu. Zaujalo mě to, takže jsem tady. Měl jsem dobrou sezonu, v Čechách jsem dlouho nehrál a chtěl se vrátit. Měl jsem chuť ukázat, že na extraligu pořád mám. Ozval se Litvínov, takže nic jiného jsem ani neřešil,“ líčí Pospíšil.

Chemie s „dvojčaty“

Při svém debutu za Chezu ještě nebodoval, z prozatím devíti startů vyšel naprázdno třikrát, naposledy v pátek ve Zlíně, kde se pustil pro změnu do bitky. Obránci Martinu Novotnému se nezdálo, jak dorážel na brankáře Libora Kašíka. Za pěstní souboj si Pospíšil vykoledoval čtrnáct trestných minut. Jinak ovšem vyniká v úplně jiném ohledu.

Výborně zapadl na pravé křídlo do útoku s Viktorem Hüblem a Františkem Lukešem. Tohle se ukázalo jako povedený tah. Rozumějí si, vzájemná chemie funguje. Pospíšil zároveň v černožluté sestavě dostal roli, jakou potřebuje a kterou mu dřív v jiných českých týmech mnohdy neposkytli. I díky tomu se prosazuje.

„Potřebuju cítit, že na mě tým spoléhá. Myslím, že každému se hraje líp, když získá takové postavení, posílí to sebevědomí, jistotu. Důvěra je pro mě hodně důležitá, podobné postavení jsem měl předtím na Slovensku. Sedlo mi mužstvo jako takové. I proto se mi zatím dařilo,“ přiznává.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud