„Baby team“ Varů bez trestu? Řeší se fair play i výbušný výrok o prohře | iSport.cz
13. března 2020 • 14:20

„Baby team“ Varů bez trestu? Řeší se fair play i výbušný výrok o prohře

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trest za akci „Baby team“ do Vítkovic nepadl. Karlovy Vary nechaly v 51. kole doma 15 hráčů ze soupisky, vyrazily do Ostravy, prohrály 2:8 a soupeř se zachránil v soutěži. Nadávali fanoušci a zuřila i Asociace profesionálních klubů (APK). Disciplinární komise ale dala Varům zelenou. Všechno v pořádku, řády neporušeny. A bokem zůstává výbušný výrok trenéra Martina Pešouta, který pronesl na zasedání klubů. Jak zasedání probíhalo a co na něm přesně zaznělo? Nepotrestání Varů pak pro iSport Premium okomentoval i viceprezident APK Prokop Beneš.Nehraje se a nebude se hrát. Extraligový ročník skončil. Mistr vyhlášen není, posledním týmem, který dostal pohár, je Liberec, vítěz základní části. A poslední velkou akcí, kterou řešila disciplinární komise, byl podnět na Karlovy Vary, že znevážily závěr základní části a jednaly proti fair play.

Vítkovice se potřebovaly zachránit a proti týmu Martina Pešouta s tím měly docela snadnou práci. Trenér jim naservíroval mladé a nezkušené hráče, tým z Ostravy je slupl jak malinu. Vary argumentovaly, že prohrát rozhodně nejely, chtěly šetřit opory, plus mělo jít o šanci, aby si teenageři řekli o místo v týmu.

Jenže ostatní kluby zuřily. Pešoutova mláďata prostě neměla nárok, Vítkovice se v pohodě zachránily. Oddíly extraligy tak podaly podnět disciplinární komisi, ať celá akce Varům jen tak neprojde.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
4.kolo
Články odjinud


Články odjinud