Hokejová Sparta na lovu. Touží po bombě z Liberce, kdo odejde? | iSport.cz
Ondřej Kuchař
23. března 2020 • 15:25

Hokejová Sparta na lovu. Touží po bombě z Liberce, kdo odejde?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Síly jsem nabíral v karanténě, chci se trenérům ukázat, říká Souček
KARLOS SHOW: Vémola a legendy fotbalu. Klobása, limonáda a šlo se hrát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zatímco hokejová show mezi mantinely utichla, v kancelářích vedení extraligových klubů je o to větší šrumec. Tématem číslo jedna jsou finance. Zároveň ale manažeři ladí skladbu týmů na příští sezonu. Aktivní je například pražská Sparta. Její kádr má zůstat z velké části pohromadě, vedení by ale rádo už tak nabitý tým ještě více posílilo. Podle zdrojů deníku Sport se klub zajímá o libereckého útočníka Michala Birnera. Ve hře je ale i několik odchodů. Jak by se mohl kádr Sparty změnit?Těšili se, jak bude veselo, když zazněl gong a v sále se setmělo. Sparťané toužili ve čtvrtfinále oplatit Kometě bolavé porážky, právě Brno jim od roku 2012 třikrát v play off ukončilo sezonu. Pandemie koronaviru ale jakékoli choutky na odplatu odstranila. Boje se přesunuly do kanceláří.

Po dvou mizerných sezonách zakončených desátým místem a výbuchem v předkole prožili v uplynulém ročníku Pražané konečně povedenou základní část. Třetí místo naznačilo potenciál týmu, který ve finiši převzali trenéři Miloslav Hořava s Josefem Jandačem .

Ti zůstanou u kormidla i v následující sezoně. Žhavou otázkou je podoba hráčského kádru, jaký budou mít k dispozici. Kdo je na odchodu? V klubu stoprocentně skončí třiadvacetiletý útočník Jiří Smejkal, který už se údajně domluvil na kontraktu ve finském Tappara Tampere.

Vysněným cílem pro šikovného forvarda zůstává NHL. „Jirka se toho nechce vzdát a cítí, že odchod na sever Evropy by mu mohl hodně pomoci. Všichni víme, že ligy ve Skandinávii nabízejí poměrně dobrou příležitost k tomu, aby si hráči řekli o šanci v Americe. A přesně tohle ho oslovilo,“ řekl pro hokej.cz hráčův agent Robert Spálenka.

Otázkou je budoucnost dalších hráčů. O Jana Buchteleho

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud