Sparta vykopla sezonu: TOP Horák a tři za tři. Co gólman Neuvirth? | iSport.cz
Ondřej Kuchař
29. září 2020 • 16:13

Sparta vykopla sezonu: TOP Horák a tři za tři. Co gólman Neuvirth?

Vstoupit do diskuse
0
 • Sparta vykopla sezonu. Romanu Horákovi se daří, kdy nastoupí gólman Michal Neuvirth? Sparta vykopla sezonu. Romanu Horákovi se daří, kdy nastoupí gólman Michal Neuvirth?FOTO: Koláž iSport.cz

  Radostí po úvodních kolech na Spartě nejuchají. Tři zápasy, tři body. To není na startu ročníku nikterak oslnivá bilance. Důvod k panice ale není. Jen se pomalu zvedá výstražný prst. Sparta v utkáních předvedla mnoho pozitivních věcí. Co vycházelo a co naopak schází? Tohle jsou čtyři otázky Pražanů po odšpuntování nové sezony.

 • Co Spartě zatím nejvíce chybí?

  Body. Tři zápasy, tři body z devíti možných. Na úvod sezony od jednoho z top favoritů soutěže žádná hitparáda. „Extraliga teprve začíná, není důvod panikařit, ale bodový zisk po třech kolech jsme si určitě představovali jinak,“ přiznává útočník Jan Buchtele. Zároveň Spartu trápí vstupy do zápasů, v prvních třetinách dala jediný gól. „Klidně jsme mohli prohrávat 0:2 a nemohli bychom se divit,“ říkal po duelu se Zlínem (3:0) kouč Miloslav Hořava. Pražanům pomohla hlavně neschopnost Beranů. Schází také větší nasazení, tvrdost a agresivita. I v počtu zblokovaných střel jsou rudí na chvostu tabulky.

  Z V VP PP P Skóre B
  1. Plzeň 6 4 1 1 0 27:17 15
  2. Mountfield 5 4 1 0 0 22:9 14
  3. Sparta 7 4 0 0 3 19:15 12
  4. Liberec 5 3 0 1 1 17:11 10
  5. Třinec 2 2 0 0 0 11:5 6
  6. M. Boleslav 4 2 0 0 2 13:11 6
  7. K. Vary 4 2 0 0 2 10:12 6
  8. Olomouc 4 2 0 0 2 9:13 6
  9. Vítkovice 3 0 1 1 1 9:10 3
  10. Zlín 4 1 0 0 3 5:10 3
  11. Brno 2 0 1 0 1 7:10 2
  12. Pardubice 4 0 1 0 3 6:14 2
  13. Č. Budějovice 5 0 0 2 3 10:21 2
  14. Litvínov 3 0 0 0 3 6:13 0

  Trenér Miloslav Hořava na střídačce SpartyTrenér Miloslav Hořava na střídačce SpartyFoto Michal Beránek / Sport

 • Měla by přijít náhrada za Kvapila?

  „Posílení se nikdy nebráníme. Náš mančaft ale nestojí na jednom hráči,“ řekl po vyhazovu Marka Kvapila kouč Miloslav Hořava. V první lajně ho vedle hvězd Michala Řepíka a Romana Horáka nahradil David Tomášek. A trojka funguje, i když jsou v souhře zatím stále patrné mezery. Tomášek ofenzivní tandem doplňuje poctivou hrou dozadu, zároveň má výjimečná čísla na vhazování (74 %). Čtyřiadvacetiletý forvard už válel po boku Řepíka vloni, tehdy byl třetím do party Jiří Smejkal. Čísla ukazují, že oba spoluhráči byli na ledě vedle Tomáška lepší než bez něho. Založením je však centr, v aktuální lajně hraje uprostřed Horák.

  Marek Kvapil odehrál za Spartu jen čtyři extraligové zápasyMarek Kvapil odehrál za Spartu jen čtyři extraligové zápasyFoto Pavel Mazáč / Sport

 • Kdo další se přidá k Horákovi?

  Hlavně Roman Horák ukazuje v prvních kolech svůj um. Dal dva góly, na další dva přihrál. Za ním však zeje díra. Ač jsou tři utkání malým vzorkem, leccos napoví. Tak třeba v tvorbě šancí v přepočtu na 60 minut hry je nejlepší lajna Miroslav Forman, Lukáš Pech a Jan Buchtele. Jsou nejméně pod tlakem soupeře. Mají nejvyšší poměr vlastních střel ze slotu (prostor, odkud nejčastěji padají góly) oproti střelám ze slotu na svou branku. V tomto směru zatím patří sehrané trio k ligové špičce. Šance však zatím přetavili v jediný gól. Čísla ale napovídají, že pokud si tento trend udrží, branky přijdou.

  Týmové corsi
  (podíl střel týmu proti střelám, které směřovaly proti němu)
  1. Mladá Boleslav ................................................ 63 %
  2. Sparta ................................................................ 56 %
  3. Pardubice .......................................................... 54 %
  4. Třinec ................................................................. 54 %

  Útočník Sparty Roman Horák pálí na branku soupeřeÚtočník Sparty Roman Horák pálí na branku soupeřeFoto Michal Beránek / Sport

 • Jak je na tom Michal Neuvirth?

  Ne že by Spartu v brankovišti sžíraly nějaké trable. Vůbec. Přesto všem fanouškům rudých barev v hlavě poblikává otazník, jakpak je na tom Michal Neuvirth. Podle informací deníku Sport je po dalším z dlouhatánské série různých zranění zpátky v tréninku. Kdy by se mohl objevit v sestavě Pražanů? V jeho případě těžko odhadovat, ale mluví se zhruba o dvou až třech týdnech. To je hodně slibná vyhlídka, jenže podobné už to v minulosti bylo několikrát. O Neuvirthovi se mluví jako o nejlepším brankáři, který oblékl dres s eskem na hrudi od časů, kdy brankovišti vládl Petr Bříza. Matěj Machovský sice v Boleslavi po týmové sledně střídal, jinak je ale mimořádně stabilní.

  HC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

  Michal Neuvirth na tréninku SpartyMichal Neuvirth na tréninku SpartyFoto Pavel Mazáč (Sport)

Vstoupit do diskuse
0
14.kolo
Články odjinud


Články odjinud