„Švýcar“ Šimek to vzdal. Do Zlína ale míří mladý Rus z Chabarovsku

Slovák Juraj Šimek (34), vlastnící i švýcarské občanství, z druholigového Klotenu si údajně angažmá ve Zlíně na poslední chvíli rozmyslel. Zatím na Moravu nedorazil a u toho nejspíš zůstane. Teď je na cestě jiný útočník, Rus Vladimir Michasjonok (23). Jeho příchod už je podle zdrojů iSport.cz opravdu tutovka.
V Amuru Chabarovsk ztratil místo v sestavě, v sezoně KHL odehrál jen pět utkání s bilancí 0+1. Celkem nastoupil v soutěži k 37 zápasům (2+4). Jako teenager působil jeden rok i v Kazachstánu (klub Atyrau). Poslednímu týmu extraligy by měl být k dispozici hned po reprezentační přestávce. Berany čeká příští pátek derby s Olomoucí.
Nemělo by zůstat jen u Michasjonoka. Zlín disponuje několika miliony korun na posily. Rekrutovat se mají ze zahraničí. Interes je především o útočníky. „Řešíme Lotyše, Švédy, Finy. Určitě je prostor na to, aby se to dotáhlo. Pokud vedení deklaruje, že peníze na ty hráče má, musíme je přivést. Teď v pauze,“ prohlásil po poslední porážce s Kladnem hlavní kouč Luboš Jenáček.
Zesílení kádru je naprosto nezbytné. Hrozba sestupu se stala akutní, Zlín ztrácí na předposlední Rytíře po 22. kole už deset bodů a k tomu má odehráno o zápas víc. „Jestliže nepřijde tři, čtyři, pět útočníků, nevěřím tomu, že současný tým bude dělat bodové série. Ty samozřejmě budou nutné, pokud chceme ještě zamíchat kartami a dostat se aspoň na barážovou pozici. Jsme dole, jsme zklamaní, jsme smutní. Pokud budou změny směrem dovnitř, budou i ven. Měli by přijít kluci nezatížení touto situací, kteří budou schopní se prosazovat a dávat góly. Utkání je ještě hodně,“ shrnul Jenáček.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž
Zprávy ze dne 28. května 2024
Do Litvínova míří zajímavá posila. Dres Vervy bude v nadcházející sezoně oblékat český útočník Matěj Pekař. Čtyřiadvacetiletý rodák z Turnova, kterého před šesti lety draftovalo Buffalo, působil od roku 2015 v zámoří, kde prošel americkým mládežnickým programem, kanadskou juniorkou či AHL. „Matěj je mladý hráč, který má velkou motivaci ukázat, co v něm je. V zámoří nedostal prostor, tady je jen na něm, jak šanci uchopí. Věříme v jeho charakter, přístup a přímočarost. Vidíme v něm hráče, který umí dát gól a stejně tak být důrazný, a nebo se i porvat, když bude potřeba,“ uvedl sportovní manažer Tomáš Vrábel pro klubový web.
Zprávy ze dne 17. května 2024
Sparta vzápětí oznámila, že získala Tomáše Hyku na tři sezony. 31letý útočník skončil po dvou letech v Dynamu, které s ním rozvázalo smlouvu platnou do roku 2028. „Život jde dál. Angažmá ve Spartě je pro mě velká motivace," řekl pro klubový web Hyka. A jak se dohoda upekla? „Ze dne na den. Agent mi po sezoně zavolal, že chtějí v Pardubicích ukončit spolupráci, takže jsme hledali, kdo by měl zájem. Sparta se hned ozvala, měla největší zájem, takže jsem už nechtěl čekat. Sparta je skvělý klub a navíc budu doma," doplnil. V uplynulé sezoně zapsal 16 branek a 29 asistencí v základní části k tomu 6 přihrávek v play off. „Chtěli jsme do týmu přivést ještě jednoho praváka, kvalitního bruslaře a produktivního hráče. Tomáše znám dlouho, je to pracovitý kluk, co vnese do týmu pohyb a zlepší naši přesilovku,“ řekl sportovní ředitel Tomáš Divíšek.
Zprávy ze dne 11. května 2024
PražskouSpartu posílí dvaatřicetiletý finský obránce ValtteriKemiläinen. Olympijský vítěz z Pekingu přišel z mistrovské Tappary Tampere.
Zprávy ze dne 7. května 2024
„Je to jen pár dní zpátky, kdy mi volal Pavel Gross. Pak už to šlo rychle. Já už se tou dobou dozvěděl, že nebudu pokračovat na Kladně u A-týmu, řešili jsme zde i možnost pokračování v roli šéftrenéra mládeže. Byl konec dubna, měl jsem pár nabídek ze Švédska, ale chtěl jsem teď zůstat v Čechách," řekl k angažmá ve Spartě Otakar Vejvoda.
Sparta představila třetího člena trenérského týmu. Pavla Grosse a Antonína Stavjani doplní ještě Otakar Vejvoda mladší. „Na přání Pavla Grosse jsme se rozhodli trenérský tým rozšířit o ještě jednoho zkušeného kouče. Otakar Vejvoda je člověk neuvěřitelně zažraný do hokeje. S Pavlem Grossem si lidsky výborně sedl a věříme, že bude pro fungování našeho týmu přínosem. Svou hlavní roli by měl mít u přípravy speciálních herních situací, zejména u přesilovek,“ uvedl šéf sportovního úseku Tomáš Divíšek.
Zprávy ze dne 1. května 2024
Litvínov posílí slovenský reprezentační obránce František Gajdoš, který na sever Čech přichází z mistrovské Nitry. Dvaadvacetiletý účastník loňského světového šampionátu aktuálně bojuje o start na letošním MS. „S Litvínovem jsme byli v kontaktu prakticky celou sezonu a cítil jsem, že o mě organizace má velký zájem. Se sportovním manažerem Tomášem Vrábelem se navíc známe ze Sparty, to také sehrálo roli,“ uvedl Gajdoš. Spojení nahrála i početná skupina slovenských hokejistů působících v Litvínově. Rodák z Bardejova na severu Čech doplní brankáře Mateje Tomka a útočníky Andreje Kudrnu s Matúšem Sukeľem.
Do Litvínova se z Litoměříc definitivně vrací útočník Josef Jícha. Ten zažil v předchozím play off zajímavý příběh, kdy po konci v semifinále Chance ligy rovnou naskočil do bitvy s velmi silnými Pardubicemi. A nevedl si vůbec zle. „Za návrat jsem moc rád. Dostal jsem od vedení nabídku, podepsat v Litvínově pro mě byla priorita,“ řekl klubovému webu šestadvacetiletý forvard.
Zprávy ze dne 29. dubna 2024
Spartu povede v příští sezoně společně s Pavlem Grossem nově Antonín Stavjaňa, který nahradí Miloslava Hořavu! Naposledy působil v Nitře, se kterou získal slovenský titul.
„Hledali jsme trenéra do tandemu k Pavlu Grossovi, který by byl opravdu adekvátní náhradou za Miloše Hořavu. Tedy zkušeného trenéra a respektovanou personu. To vše Antonín Stavjaňa splňoval,“ uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Sparty Tomáš Divíšek. „Působí na mě jako velice příjemný člověk, na kterého jsem vždy slyšel ty nejlepší reference. Úspěchy hovoří za něj, je to vynikající trenér,“ dodal Gross.
Zprávy ze dne 26. dubna 2024
Útočník Ondřej Jurčík bude i nadále hrát v Litvínově. V klubu pokračuje i obránce Ondřej Baláž, novou akvizicí se stal útočník Jan Šprynar. Zatímco jedenatřicetiletý Jurčík patří mezi dlouholeté členy kádru Vervy, o deset let mladší Baláž o svou pozici teprve bojuje. Devatenáctiletý Šprynar se do Litvínova vrací po dvou letech ze zámoří. „Jury má v Litvínově odehráno dvanáct sezon. Je to bojovník, který si plní svou roli. Jsme rádi, že jsme se dohodli na prodloužení smlouvy,“ uvedl generální ředitel Pavel Hynek na adresu Jurčíka, který za Litvínov odehrál 507 zápasů.
Zprávy ze dne 24. dubna 2024
Sparta oficiálně oznámila odchod Jana Buchteleho. Zkušený útočník strávil v pražském klubu posledních 11 let. „Ve Spartě jsem byl strašně rád, vytvořil jsem si tady domov. Je mi líto, že jsem nedokázal ani jednou udělat zlatou tečku. Hrozně mě to mrzí kvůli týmu, fanouškům i klubu. Sparta by si titul zasloužila a já doufám, že ho brzy získá,“ uvedl v rozhovoru pro klubový web. V uplynulém ročníku odehrál včetně play off 62 zápasů a nasbíral 22 bodů (13+9). Podle informací webu iSport.cz by měl zamířit do Mladé Boleslavi.
Zprávy ze dne 23. dubna 2024
Útočník Jakub Konečný už v extralize nebude dál hájit barvy Sparty, za jejíž první tým odehrál poslední tři sezony. Odchází s cílem najít větší herní uplatnění, kde bude nově působit však neprozradil. Údajně by se ale měl stát posilou brněnské Komety. V Brně se narodil. „Rád bych zabojoval o něco větší roli, to je určitě hlavní důvod, proč jsem se rozhodl odejít. Vůbec to není tak, že bych na Spartu zanevřel. Člověk nikdy neví, kam ho vítr zavane. Je možné, že se někdy vrátím zpátky. Pro svůj rozvoj jsem se aktuálně rozhodl takhle a věřím, že to bude správný krok,“ vysvětlil Konečný. V Buffalu to ale nebude, Sabres se prý ozvali, že mu nedají novou smlouvu.
Zprávy ze dne 16. dubna 2024
Kolik chybělo, aby se sezona hokejové Sparty mohla hodnotit jinak než jako další krach? Dvě desetiny sekundy v šestém semifinále proti Třinci. Necelá minuta v sedmém. Trefa v prodloužení G7 ze sedmi, osmi gólovek, z nichž největší měl na čepeli kapitán Michal Řepík. Čekalo se pár kosmetických změn, klub si dost hráčů pojistil dopředu. Jenže cíl opět nebyl splněn. Nejvyšší vedení klubu se údajně chystá sáhnout do sportovního úseku i hráčů. Včetně těch, kteří jsou pod smlouvami. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 8. dubna 2024
V Litvínově končí po úspěšné sezoně čtyři hokejisté včetně britského kanonýra Liama Kirka, který je momentálně nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem play off extraligy. V týmu nebudou pokračovat ani další útočník Jindřich Abdul a obránci Patrik Demel a Radim Šalda. Klub to uvedl na svém webu.
Zprávy ze dne 28. března 2024
Kanadský hokejový obránce AaronIrving bude i nadále působit v pražské Spartě, s kterou prodloužil smlouvu na nadcházející sezonu. Klub o tom informoval na svém webu. Osmadvacetiletý rodák z Edmontonu přišel do Sparty loni po ročníku stráveném ve Finsku v SaiPě Lappeenranta a ve Švýcarsku v Davosu. Předtím v české extralize působil v letech 2020 až 2022 v Litvínově.
Zprávy ze dne 19. března 2024
Kanadský útočník Zack Kassian předčasně končí ve Spartě. Klub v úterý oznámil, že skončil z osobních důvodů a už se vrátil do zámoří. „Samozřejmě nás jeho návrat do Kanady mrzí, ale plně jej respektujeme. Dohodli jsme se na ukončení spolupráce. Máme dostatečně široký kádr, kterému stoprocentně věříme v probíhajícím playoff,“ uvedl šéf sportovního úseku Tomáš Divíšek. Kassian naskočil v závěru základní části do osmi zápasů, ve kterých si připsal tři body (2+1), v play off už nenastoupil. Web iSport.cz už v sobotu informoval o možných problémech v týmu.