„Švýcar“ Šimek to vzdal. Do Zlína ale míří mladý Rus z Chabarovsku

Video placeholder
SESTŘIH: Zlín - Kladno 1:5. Rytíři si vystříleli veledůležité body a velký náskok na Berany
Juraj Šimek nakonec Zlín neposílí
Zlínský gólman Daniel Huf lape kotouč do své lapačky
Liberečtí hokejisté se radují z gólu
Zlínský brankář Daniel Huf během zákroku
Liberečtí Bílí Tygři oslavují vstřelený gól
Zlínský trenér Luboš Jenáček nepochválil svého svěřence Zdeňka Okála za odvolání trestu v závěru utkání s Libercem
Zlínský matador Tomáš Žižka se snaží obrat o puk Františka Lukeše z Litvínova
28
Fotogalerie
koš, ok
Tipsport extraliga
Vstoupit do diskuse (2)

Slovák Juraj Šimek (34), vlastnící i švýcarské občanství, z druholigového Klotenu si údajně angažmá ve Zlíně na poslední chvíli rozmyslel. Zatím na Moravu nedorazil a u toho nejspíš zůstane. Teď je na cestě jiný útočník, Rus Vladimir Michasjonok (23). Jeho příchod už je podle zdrojů iSport.cz opravdu tutovka.

V Amuru Chabarovsk ztratil místo v sestavě, v sezoně KHL odehrál jen pět utkání s bilancí 0+1. Celkem nastoupil v soutěži k 37 zápasům (2+4). Jako teenager působil jeden rok i v Kazachstánu (klub Atyrau). Poslednímu týmu extraligy by měl být k dispozici hned po reprezentační přestávce. Berany čeká příští pátek derby s Olomoucí.

Nemělo by zůstat jen u Michasjonoka. Zlín disponuje několika miliony korun na posily. Rekrutovat se mají ze zahraničí. Interes je především o útočníky. „Řešíme Lotyše, Švédy, Finy. Určitě je prostor na to, aby se to dotáhlo. Pokud vedení deklaruje, že peníze na ty hráče má, musíme je přivést. Teď v pauze,“ prohlásil po poslední porážce s Kladnem hlavní kouč Luboš Jenáček.

Zesílení kádru je naprosto nezbytné. Hrozba sestupu se stala akutní, Zlín ztrácí na předposlední Rytíře po 22. kole už deset bodů a k tomu má odehráno o zápas víc. „Jestliže nepřijde tři, čtyři, pět útočníků, nevěřím tomu, že současný tým bude dělat bodové série. Ty samozřejmě budou nutné, pokud chceme ještě zamíchat kartami a dostat se aspoň na barážovou pozici. Jsme dole, jsme zklamaní, jsme smutní. Pokud budou změny směrem dovnitř, budou i ven. Měli by přijít kluci nezatížení touto situací, kteří budou schopní se prosazovat a dávat góly. Utkání je ještě hodně,“ shrnul Jenáček.

#TýmZVVPPPPSkóreB
1Mountfield56319511182:115116
2Třinec56316712174:118112
3Sparta56276617203:15399
4Č. Budějovice56265520166:15193
5Pardubice562211518173:15293
6Plzeň56245918167:15491
7Liberec56253820146:14789
8Vítkovice56228521142:14987
9Olomouc56208424133:15280
10Brno561710524145:16376
11M. Boleslav56213725128:14876
12K. Vary56194726160:17672
13Litvínov56184826152:17370
14Kladno56146828142:18362
15Zlín5696536108:18744
  • Play-off
  • Předkolo Play-off
  • Baráž

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 24. července 2024

Oceláři Třinec
24. července 2024 · 08:00

V posledních dnech je v českém hokejovém prostředí celkem rušno kolem jména Michala Teplého. Vše totiž směřuje k tomu, že se třiadvacetiletý útočník vrátí do Česka po necelých čtyřech sezonách strávených na farmě Chicaga v Rockfordu. A koho by měl někdejší juniorský reprezentant posílit? Má mít namířeno do Třince. Vítěz posledních pěti play off zatím představil pouze jednu posilu v podobě obránce Bohumila Janka.

Český útočník Michal Teplý, který poslední tři sezony neúspěšně bojoval o místo v Chicagu, má mít údajně namířeno do Třince
Český útočník Michal Teplý, který poslední tři sezony neúspěšně bojoval o místo v Chicagu, má mít údajně namířeno do Třince

Zprávy ze dne 18. července 2024

Oceláři Třinec
18. července 2024 · 19:46

Mistrovský Třinec řeší další odchod. Kanadský útočník Adam Helewka nebude dále pokračovat pod Javorovým, když se upsal italskému Bolzanu. Jeho nový klub zápolí v mezinárodní soutěži ICEHL. Šikovný univerzál k Ocelářům přicházel na konci ledna letošního roku, pomohl i ve vyřazovací části, kdy například skóroval v nejdelším utkání historie extraligy proti Spartě. Další titul s červenobílým výběrem už však zcela jistě nepřidá. 

Zprávy ze dne 9. července 2024

Rytíři Kladno
9. července 2024 · 16:31

Kladně se i pro nadcházející sezonu budou moct spoléhat na Eduardse Tralmakse. Lotyšský útočník, který v minulém ročníku nastřílel 21 gólů, s Rytíři prodloužil spolupráci. Kolem sedmadvacetiletého rodáka z Rigy ale bylo v uplynulých měsících rušno. O jeho služby se zajímaly kluby z Česka i ze zahraničí. Velký zájem měl například Hradec Králové. Účastníka mistrovství světa v Praze a Ostravě ale udrželi Středočeši. „Jednání byla dlouhá, ale jsme rádi, že jsme se domluvili na nové smlouvě a Eddie zůstává na Kladně,“ oddechl si sportovní manažer Jiří Burger ve vyjádření pro klubový web.

 

Lotyšský útočník Eduards Tralmaks pokračuje v Kladně
Lotyšský útočník Eduards Tralmaks pokračuje v Kladně

Zprávy ze dne 28. června 2024

Rytíři Kladno
28. června 2024 · 09:48

Novým trenérem Kladna se stal David Čermák, o jehož přchodu informoval web iSport.cz už v předchozích dnech. K Rytířům se vrací po dvou letech, jeho asistenty budou Václav Skuhravý a Petr Svoboda. Složení realizačního týmu oznámil středočeský klub, v jehož dresu se na poslední profesionální sezonu chystá hrající majitel Jaromír Jágr, na svém webu.

Třiapadesátiletý Čermák se stal nástupcem Otakara Vejvody, který u týmu skončil po dvou letech a druhé úspěšné baráži o extraligu a nově bude asistentem Pavla Grosse ve Spartě. Čermák působil v extralize naposledy v ročníku 2022/23, během něhož vedl České Budějovice. V uplynulé sezoně byl hlavním koučem reprezentační osmnáctky, u níž bude nadále působit.

David Čermák jako trenér Kladna
David Čermák jako trenér Kladna

Zprávy ze dne 12. června 2024

Důležitý moment
Oceláři Třinec
12. června 2024 · 16:13

Mistrovský Třinec přichází o jednu z výrazných opor! Útočník Daniel Voženílek, který přispěl k posledním dvěma titulům Ocelářů a zároveň se nedávno stal i mistrem světa, odchází do Zugu. Ve švýcarském týmu se stane spoluhráčem Jana Kováře.

Zprávy ze dne 10. června 2024

Rytíři Kladno
10. června 2024 · 16:30

Obránce Phil Pietroniro se stal posilou Kladna. Třicetiletý rodák z Montrealu, který reprezentuje Itálii, působil poslední dvě sezony ve slovenské extralize v Dukle Trenčín. O jeho příchodu do týmu hrajícího majitele Jaromíra Jágra informoval klubový web Rytířů. Pietroniro si v uplynulé sezoně v dresu Dukly připsal v základní částí ve 48 zápasech 37 bodů za devět branek a 28 asistencí a byl čtvrtým nejproduktivnějším obráncem slovenské extraligy.

 

Pietroniro v roce 2014 slavil triumf v juniorské QMJHL s týmem Val-d'Or Foreurs. Za tři roky v této soutěži hrál i za celky Shawinigan Cataractes, Gatineau Olympiques a Victoriaville Tigres. Potom strávil dva ročníky v Utahu v ECHL a v roce 2017 se vydal do Evropy. Tři sezony hrál za Asiago a potom zamířil do jiného italského klubu Cortiny. V ročníku 2021/22 působil ve Francii v Mulhouse. Itálii reprezentuje do sezony 2018/19 a v letech 2021 a 2022 se představil v elitní kategorii mistrovství světa.

Oceláři Třinec
10. června 2024 · 13:45

Daniel Voženílek zřejmě opravdu míří z Třince do Švýcarska. Podle zdrojů portálu Blick.ch měl český mistr světa a extraligový vítěz podepsat s Zugem dvouletou smlouvu. 

Zprávy ze dne 7. června 2024

Oceláři Třinec
7. června 2024 · 11:19

Třinec opouští tři hráči hráči z mistrovské sestavy. V klubu už nebudou pokračovat obránci Adam Polášek s Petrem Šenkeříkem a útočník Adam Helewka.

Zprávy ze dne 6. června 2024

Rytíři Kladno
6. června 2024 · 09:40

Český obránce Ondřej Slováček posílil Michalovce. Do týmu semifinalisty uplynulého ročníku slovenské extraligy zamířil devětadvacetiletý odchovanec Vsetína po dvouletém působení v Kladně. Pro Slováčka to bude druhé zahraniční angažmá v kariéře, v ročníku 2021/22 hrál ve Finsku za Lukko Rauma. „Chceme být bruslařsky laděné mužstvo a při našem systému, který chceme hrát, Ondřej výborně zapadá do naší skládačky. Očekáváme od něj produktivitu hlavně v přesilových hrách,“ řekl klubovému webu sportovní manažer Michalovců Marek Mašlonka.

Zprávy ze dne 4. června 2024

Oceláři Třinec
4. června 2024 · 17:00

Útočník Daniel Voženílek se nesmazatelně zapsal do historie třineckých Ocelářů, když odvrátil vyřazení v semifinále proti Spartě. Gól v poslední sekundě? Na věky jeho značka. Se Slezany získal dva tituly, teď má zlato z MS. Brzy možná učiní další pohádkový krok. O forvarda, který štve své soupeře, je momentálně velký zájem. Na konci léta by mohl vyrazit do zámoří zabojovat o NHL. Po rodáku z Pardubic ale touží i obr ze Švýcarska. VÍCE čtěte ZDE>>>

Útočník Daniel Voženílek líbá pohár pro mistry světa
Útočník Daniel Voženílek líbá pohár pro mistry světa

Zprávy ze dne 24. května 2024

Rytíři Kladno
24. května 2024 · 14:37

Hokejoví útočníci Richard Jarůšek a Antonín Melka budou i v příští sezoně působit v extraligovém Kladně. Středočeši na klubovém webu oznámili, že dvojice zkušených hráčů podepsala s Rytíři nové smlouvy.

Zprávy ze dne 14. května 2024

Rytíři Kladno
14. května 2024 · 18:23

Brankář Štěpán Lukeš a obránci Tomáš Hanousek s Radkem Jeřábkem se stali prvními novými posilami Kladna, které potřetí za sebou uhájilo účast v extralize v baráži. Rytíři dnes absolvovali fyzické testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a ve středu je čeká první trénink v letní přípravě. Po odchodu hlavního kouče Otakara Vejvody mladšího a asistenta Pavla Skrbka se budou připravovat pod vedením kondičního trenéra Tomáše Horny.

Zprávy ze dne 2. května 2024

Oceláři Třinec
2. května 2024 · 09:56

Asistující kouč mistrovského Třince Vladimír Országh už zná svou další štaci. Jak informoval ve středu web iSport.cz, slovenský trenér u Ocelářů končí. Jeho další kroky vedou do Bánské Bystrice. Návrat do rodného města zvolil šestačtyřicetiletý stratég z rodinných důvodů. 

Zprávy ze dne 1. května 2024

Oceláři Třinec
1. května 2024 · 15:28

Třinec zároveň oznámil, že s klubem podepsal víceletou smlouvu útočník David Cienciala, který se do mateřského klubu vrátil v závěru základní části z Pardubic.

Důležitý moment
Oceláři Třinec
1. května 2024 · 15:25

Mistrovský Třinec se rozloučil s asistentem trenéra Vladimírem Országhem, který se podílel na posledních dvou titulech. „V žádném jiném týmu jsem jako hráč ani jako trenér nezažil tak silný týmový duch, odnáším si z Třince velké zážitky a jsem moc rád za šanci, kterou jsem v jednom z nejlepších klubů dostal. Z posledních šesti let jsem ale pět strávil daleko od domova a rodiny. Mám doma skvělou ženu a dvanáctiletou dceru, které mě teď potřebují doma. Proto jsem se rozhodl vrátit na Slovensko. Nejsem jen trenér, jsem v prvé řadě manžel a táta,“ uvedl Országh, jenž před příchodem do Třince působil v Litvínově. K hlavnímu kouči Motákovi přibudou místo Országha dva asistenti Marek Malík a Jiří Raszka. Bývalý reprezentant a hráč NHL Malík se k A-týmu přesune od třineckého dorostu a Raszka se k Ocelářům vrací po působení v druholigovém Havířově.

Vstoupit do diskuze (2)

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů