„Švýcar“ Šimek to vzdal. Do Zlína ale míří mladý Rus z Chabarovsku

Video placeholder
SESTŘIH: Zlín - Kladno 1:5. Rytíři si vystříleli veledůležité body a velký náskok na Berany
Juraj Šimek nakonec Zlín neposílí
Zlínský gólman Daniel Huf lape kotouč do své lapačky
Liberečtí hokejisté se radují z gólu
Zlínský brankář Daniel Huf během zákroku
Liberečtí Bílí Tygři oslavují vstřelený gól
Zlínský trenér Luboš Jenáček nepochválil svého svěřence Zdeňka Okála za odvolání trestu v závěru utkání s Libercem
Zlínský matador Tomáš Žižka se snaží obrat o puk Františka Lukeše z Litvínova
28
Fotogalerie
koš, ok
Tipsport extraliga
Vstoupit do diskuse (2)

Slovák Juraj Šimek (34), vlastnící i švýcarské občanství, z druholigového Klotenu si údajně angažmá ve Zlíně na poslední chvíli rozmyslel. Zatím na Moravu nedorazil a u toho nejspíš zůstane. Teď je na cestě jiný útočník, Rus Vladimir Michasjonok (23). Jeho příchod už je podle zdrojů iSport.cz opravdu tutovka.

V Amuru Chabarovsk ztratil místo v sestavě, v sezoně KHL odehrál jen pět utkání s bilancí 0+1. Celkem nastoupil v soutěži k 37 zápasům (2+4). Jako teenager působil jeden rok i v Kazachstánu (klub Atyrau). Poslednímu týmu extraligy by měl být k dispozici hned po reprezentační přestávce. Berany čeká příští pátek derby s Olomoucí.

Nemělo by zůstat jen u Michasjonoka. Zlín disponuje několika miliony korun na posily. Rekrutovat se mají ze zahraničí. Interes je především o útočníky. „Řešíme Lotyše, Švédy, Finy. Určitě je prostor na to, aby se to dotáhlo. Pokud vedení deklaruje, že peníze na ty hráče má, musíme je přivést. Teď v pauze,“ prohlásil po poslední porážce s Kladnem hlavní kouč Luboš Jenáček.

Zesílení kádru je naprosto nezbytné. Hrozba sestupu se stala akutní, Zlín ztrácí na předposlední Rytíře po 22. kole už deset bodů a k tomu má odehráno o zápas víc. „Jestliže nepřijde tři, čtyři, pět útočníků, nevěřím tomu, že současný tým bude dělat bodové série. Ty samozřejmě budou nutné, pokud chceme ještě zamíchat kartami a dostat se aspoň na barážovou pozici. Jsme dole, jsme zklamaní, jsme smutní. Pokud budou změny směrem dovnitř, budou i ven. Měli by přijít kluci nezatížení touto situací, kteří budou schopní se prosazovat a dávat góly. Utkání je ještě hodně,“ shrnul Jenáček.

#TýmZVVPPPPSkóreB
1Mountfield56319511182:115116
2Třinec56316712174:118112
3Sparta56276617203:15399
4Č. Budějovice56265520166:15193
5Pardubice562211518173:15293
6Plzeň56245918167:15491
7Liberec56253820146:14789
8Vítkovice56228521142:14987
9Olomouc56208424133:15280
10Brno561710524145:16376
11M. Boleslav56213725128:14876
12K. Vary56194726160:17672
13Litvínov56184826152:17370
14Kladno56146828142:18362
15Zlín5696536108:18744
  • Play-off
  • Předkolo Play-off
  • Baráž

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 31. ledna 2022

Důležitý moment
Mladá Boleslav
31. ledna 2022 · 15:42

Místo představení „last minute“ posily před přestupovou uzávěrkou, museli v Mladé Boleslavi oznámit nečekanou ztrátu. Jak dříve informoval iSport.cz, na vlastní žádost se ve středočeském klubu loučí trenér Pavel Patera. „Myslím, že to bylo oboustranně složité a bolestivé rozhodování. Nakonec jsme souhlasili s tím, že Pavlovi vyhovíme a spolupráci ukončíme,“ uvedl Jan Tůma, generální manažer Bruslařů pro klubový web. Radima Rulíka tak pro zbytek sezony na lavičce doplní Petr Haken. VÍCE ČTĚTE ZDE<<<

   

Zprávy ze dne 9. prosince 2021

Litvínov
9. prosince 2021 · 15:21

Vedení hokejistů Litvínova myslí do budoucna. Verva ve čtvrtek informovala, že podepsala víceletý kontrakt s talentovaným útočníkem Janem Šprynarem. Od šestnáctiletého střelce, který v žácích přišel pod Krušné hory z Loun, si klub hodně slibuje. „Jestli Honza uspěje, bude záležet hlavně na něm, jak bude na sobě v nejbližších letech pracovat. Má dobré předpoklady a výbornou střelu. Věříme, že smlouva s A-týmem pro něj bude motivací a hnacím motorem do další práce,“ uvedl generální ředitel Pavel Hynek pro klubový web.

 

Zprávy ze dne 4. prosince 2021

Litvínov
4. prosince 2021 · 14:02

Kádr hokejistů Litvínova opouští zahraniční hráč. V dresu Vervy nebude po uplynutí dvouměsíčního kontraktu pokračovat zkušený kanadský útočník Michael Latta. Vedení klubu se rozhodlo na třicetiletého centra neuplatnit opci. "Michaelovi děkujeme za odvedené služby v našem klubu a přejeme mu hodně štěstí v novém angažmá. Po uzdravení Matúše Sukeľa jsme v kádru měli více cizinců, než je povoleno pro utkání," řekl generální ředitel Pavel Hynek pro klubový web. Bývalý hráč Washingtonu za Litvínov odehrál 12 utkání, v nichž si připsal jeden gól a čtyři asistence.

 

Zprávy ze dne 1. prosince 2021

Mladá Boleslav
1. prosince 2021 · 10:08

Další trejd si připravily kluby Mladé Boleslavi a Plzně. Bruslaři posílají k Indiánům Jana Dufka, opačným směrem míří Matyáš Kantner. Plzeňský rodák si poprvé v kariéře vyzkouší extraligové angažmá mimo mateřský klub. Dufek čeká po Bosleslav, Zlínu a Litvínově už čtvrtá štace.

Zprávy ze dne 22. listopadu 2021

Litvínov
22. listopadu 2021 · 15:42

Brankář Jakub Neužil už má jasno, kde bude chytat ve zbytku nynější sezony. Po návratu Matěje Machovského do Sparty míří sedmadvacetiletý gólman z Prahy na hostování do Litvínova, kde do konce ročníku doplní dvojici Denis Godla - Šimon Zajíček. Do parády si ho tak vezme uznávaný trenér brankářů Zdeněk Orct. „Kuba má určitě svou kvalitu a teď se teprve poznáváme po technické stránce. Jakým je brankářem bych hodnotil až po práci, jak se předvede a jak se poznáme trochu více,“ říká zkušený kouč, který cepuje i gólmany v národním týmu.

Zprávy ze dne 9. listopadu 2021

Důležitý moment
Litvínov
9. listopadu 2021 · 15:25

V minulých letech už se k tomu schylovalo, vynořily s kolem toho nejrůznější spekulace.Teď je to realitou. Kouč Vladimír Růžička přebírá hokejový Litvínov, potvrdily se tak dřívější informace iSport.cz. Trenér, jenž v klubu odstartoval hráčskou kariéru, nahrazuje Vladimíra Országha. „Vláďa je trenér, který má za sebou spoustu zkušeností na klubové i reprezentační úrovni. Věřím, že nám pomůže stabilizovat výkony mužstva,“ tvrdí generální ředitel Vervy Pavel Hynek. Více čtěte ZDE>>>.

 

Trhači Kadaň, prvoligový tým, který kupí samé porážky, je aktuálním útočištěm slavného kouče Vladimíra Růžičky
Trhači Kadaň, prvoligový tým, který kupí samé porážky, je aktuálním útočištěm slavného kouče Vladimíra Růžičky

Zprávy ze dne 3. listopadu 2021

Litvínov
3. listopadu 2021 · 15:21

Litvínov uvolnil 34letého útočníka Tomáše Pospíšila do konce sezony na hostování do Mladé Boleslavi. Vrací se tak do týmu, ve kterém již působil před čtyřmi lety. „Tomášovi děkujeme za jeho odvedené služby v našem dresu. Po příchodu Matěje Chalupy reagujeme na přetlak útočníků v prvních třech formacích. V Litvínově má dveře stále otevřené a není vyloučeno, že by se v budoucnu v našem týmu nemohl opět objevit," říká generální ředitel klubu Pavel Hynek. Pospíšil dosud zaznamenal pět bodů.

Zprávy ze dne 27. října 2021

Důležitý moment
Litvínov
27. října 2021 · 14:27

Hokejisté Litvínova vítají zajímavou posilu do ofenzivy! Ze zámoří se do Tipsport extraligy vrací útočník Matěj Chalupa. Třiadvacetiletý rodák z Prahy, který předčasně skončil v organizaci Chicago Blackhawks, podepsal s Vervou víceletou smlouvu. „Matěj je typ hráče, který má výborné bruslení. Je přímočarý a myslím si, že nám může hodně pomoci. Další věcí je zvýšení konkurence v našem týmu. Poslední extraligovou sezónu v Hradci měl velmi slušnou a loni byl v zámoří, takže už má za sebou určité zkušenosti. Počítáme, že nám pomůže směrem dopředu i dozadu. Očekáváme od něj rychlost a drajv," řekl trenér Vladimír Országh k příchodu bývalého hráče Mountfieldu HK či Plzně.

Zprávy ze dne 21. října 2021

Mladá Boleslav
21. října 2021 · 14:36

Vedení Mladá Boleslavi přivádí v rozjeté sezoně novou posilu do obrany. Dresu Bruslařů bude oblékat poprvé v Tipsport extralize finský zadák Alex Lintuniemi. Šestadvacetiletý rodák z Helsinek, který byl v roce draftován Los Angeles Kings, rozdělil poslední ročník mezi elitní finskou soutěž (Jyväskylä) a KHL (Barys Nur-Sultan). Od května nikde nehrál, realizační tým Středočechů ale chce dát hráči se zkušenostmi z AHL prostor na rozehrání. „Alex je velmi urostlý typ obránce, má zkušenosti z velmi dobrých soutěží napříč světem a navíc věříme, že skvěle zapadne do našeho systému. Slibujeme si od něj rozšíření a posléze i zkvalitnění našich obranných řad,“ uvedl Václav Nedorost, sportovní manažer pro klubový web. Čerstvá posila by mohla nastoupit již ve čtvrtek proti Olomouci.   

 

Zprávy ze dne 5. října 2021

Litvínov
5. října 2021 · 09:37

Litvínov reaguje na zranění Matúše Sukeľa. Na prozatím dvouměsíční smlouvu přichází Michael Latta, kanadský centr, který naposledy hrál mezinárodní ICEHL za Graz 99ers.

Zprávy ze dne 1. října 2021

Mladá Boleslav
1. října 2021 · 15:32

Útočník Tomáš Fořt odchází ze Zlína do Mladé Boleslavi. Opačným směrem míří Adam Zbořil a Oscar Flynn. Zatímco Fořt do kádru aktuálně nejlepšího týmu soutěže přestoupil, Zbořil s Flynnem budou v moravském klubu, který je naopak v extralize poslední, hostovat do konce sezony.

„Už několik měsíců hledáme kvalitního centra formátu Tomáše Fořta, takže jsme rádi, že se nám naskytla tato příležitost a že Tomáš bude v příštích letech oblékat naše barvy,“ uvedl sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata na klubovém webu. “Ani Oscar Flynn ani Adam Zbořil neměli s ohledem na šířku našeho kádru takový herní prostor a role, které by si oba zasloužili, takže věříme, že tato změna bude prospěšná i pro ně osobně a přejeme jim, aby se jim ve Zlíně dařilo,“ dodal Vrbata.

Zlín věří, že výměna kapitána za dva útočníky týmu pomůže. „Rozhodlo hokejové hledisko, vzdát se Tomáše je pro nás velmi těžké, ale po nepovedeném startu do sezony získáme od neděle dva kvalitní hráče, což je při přínos při našem úzkém kádru. Adam Zbořil hrál minulý rok v reprezentaci a ve Zlíně dostane prostor ukázat své schopnosti, od Oscara si slibujeme především rychlost a oživení útočné hry,“ uvedl sportovní manažer Martin Kotásek.

Zprávy ze dne 3. září 2021

Mladá Boleslav
3. září 2021 · 14:11

Vedení Mladé Boleslavi před startem nové extraligové sezony ještě rozšiřuje útočné řady. Do města automobilů přichází forvard Adam Raška. Šestadvacetiletý rodák z Kopřivnice byl v průběhu přípravy poslán Českými Budějovicemi do Havířova, kde ale hrát nebude. U Bruslařů absolvoval několikadenní zkoušku, po níž podepsal s klubem smlouvu. U Středočechů má Raška částečně nahradit nadaného sedmnáctiletého útočníka Gabriela Szturce, který se rozhodl využít nabídky ze zámoří.

Zprávy ze dne 31. srpna 2021

Litvínov
31. srpna 2021 · 13:53

Vedení extraligového Litvínova se dohodlo na nových kontraktech s hokejovými útočníky Janem Vopatem a Markem Slavíkem. Oba osmnáctiletí odchovanci Vervy podepsali podle klubového webu smlouvu na dva roky s roční opcí.

Zprávy ze dne 25. srpna 2021

Mladá Boleslav
25. srpna 2021 · 16:20

Kanadský útočník Brandon Alderson po roce stráveném v Česku si vyzkouší další zahraniční angažmá. O nyní již bývalém hráči Mladé Boleslavi, ze které hostoval nejprve v Trenčíně a následně i v Českých Budějovicích, se původně spekulovalo, že se vrátí do trenčínské Dukly, zahraje si však v Německu. Devětadvacetileté pravé křídlo míří do druholigového Landshutu. V Tipsport extralize odehrál vytáhlý Kanaďan celkem 35 utkání s bilancí šest gólů a tři asistence.

  

Zprávy ze dne 11. srpna 2021

Důležitý moment
Litvínov
11. srpna 2021 · 10:44

Další starty už nepřidá. Zkušený útočník Jakub Petružálek se v 36 letech rozhodl ukončit profesionální kariéru. „Pro mě je to teď obrovská úleva, když vidím kluky na zimáku, jak zase absolvovali letní přípravu.Na to jsem se po těch třiceti letech těšil, že už v létě nebudu muset oblékat výstroj. Asi jsem se toho už přejedl. S odstupem času musím říci, že jsem si splnil snad všechny hokejové sny,“ řekl někdejší reprezentant pro klubový web Litvínova, kde se rozloučil s hokejem. Z bronzového medailisty z mistrovství světa 2012 a mistra extraligy 2015 se nyní stává trenér. Bude vést litvínovský dorost po boku kouče Radka Mrázka.

Vstoupit do diskuze (2)

Doporučujeme

Články z jiných titulů