„Švýcar“ Šimek to vzdal. Do Zlína ale míří mladý Rus z Chabarovsku

Video placeholder
SESTŘIH: Zlín - Kladno 1:5. Rytíři si vystříleli veledůležité body a velký náskok na Berany • Zdroj: TV TIPSPORT
Juraj Šimek nakonec Zlín neposílí
Zlínský gólman Daniel Huf lape kotouč do své lapačky
Liberečtí hokejisté se radují z gólu
Zlínský brankář Daniel Huf během zákroku
Liberečtí Bílí Tygři oslavují vstřelený gól
Zlínský trenér Luboš Jenáček nepochválil svého svěřence Zdeňka Okála za odvolání trestu v závěru utkání s Libercem
Zlínský matador Tomáš Žižka se snaží obrat o puk Františka Lukeše z Litvínova
28
Fotogalerie
koš, ok
Tipsport extraliga
Vstoupit do diskuse (2)

Slovák Juraj Šimek (34), vlastnící i švýcarské občanství, z druholigového Klotenu si údajně angažmá ve Zlíně na poslední chvíli rozmyslel. Zatím na Moravu nedorazil a u toho nejspíš zůstane. Teď je na cestě jiný útočník, Rus Vladimir Michasjonok (23). Jeho příchod už je podle zdrojů iSport.cz opravdu tutovka.

V Amuru Chabarovsk ztratil místo v sestavě, v sezoně KHL odehrál jen pět utkání s bilancí 0+1. Celkem nastoupil v soutěži k 37 zápasům (2+4). Jako teenager působil jeden rok i v Kazachstánu (klub Atyrau). Poslednímu týmu extraligy by měl být k dispozici hned po reprezentační přestávce. Berany čeká příští pátek derby s Olomoucí.

Nemělo by zůstat jen u Michasjonoka. Zlín disponuje několika miliony korun na posily. Rekrutovat se mají ze zahraničí. Interes je především o útočníky. „Řešíme Lotyše, Švédy, Finy. Určitě je prostor na to, aby se to dotáhlo. Pokud vedení deklaruje, že peníze na ty hráče má, musíme je přivést. Teď v pauze,“ prohlásil po poslední porážce s Kladnem hlavní kouč Luboš Jenáček.

Zesílení kádru je naprosto nezbytné. Hrozba sestupu se stala akutní, Zlín ztrácí na předposlední Rytíře po 22. kole už deset bodů a k tomu má odehráno o zápas víc. „Jestliže nepřijde tři, čtyři, pět útočníků, nevěřím tomu, že současný tým bude dělat bodové série. Ty samozřejmě budou nutné, pokud chceme ještě zamíchat kartami a dostat se aspoň na barážovou pozici. Jsme dole, jsme zklamaní, jsme smutní. Pokud budou změny směrem dovnitř, budou i ven. Měli by přijít kluci nezatížení touto situací, kteří budou schopní se prosazovat a dávat góly. Utkání je ještě hodně,“ shrnul Jenáček.

#TýmZVVPPPPSkóreB
1Mountfield56319511182:115116
2Třinec56316712174:118112
3Sparta56276617203:15399
4Č. Budějovice56265520166:15193
5Pardubice562211518173:15293
6Plzeň56245918167:15491
7Liberec56253820146:14789
8Vítkovice56228521142:14987
9Olomouc56208424133:15280
10Brno561710524145:16376
11M. Boleslav56213725128:14876
12K. Vary56194726160:17672
13Litvínov56184826152:17370
14Kladno56146828142:18362
15Zlín5696536108:18744
  • Play-off
  • Předkolo Play-off
  • Baráž

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 1. května 2021

Karlovy Vary
1. května 2021 · 10:09

Již dříve avizované trio z Liberce se stěhuje do lázeňského města. Karlovy Vary posilují obranu před novou sezonou o nadané zadáky Tomáše Hanouska a Tomáše Havlína. Společně se stříbrnými medailisty z nedávno skončeného play off přichází také útočník Jiří Průžek. Všichni tři již bývalý Bílí Tygři podepsali smlouvu na příští sezonu, vedení Energie však na ně může uplatnit opci (dvouletou na Hanouska i Havlína a roční na Průžka). 

Litvínov
1. května 2021 · 09:25

Do představování nových posil se již dal také Litvínov. Verva od nové sezony bude spoléhat na dvojici slovenských útočníků Andreje Kudrnu a Matúše Sukeľa. K bývalým sparťanům se přidává také zkušený forvard Petr Straka, jenž přichází z Plzně. Všichni tři hokejisté podepsali pod Krušnými horami víceleté kontrakty. „Jsou to hráči, kteří umí hrát výborně do obrany i do útoku. Očekáváme od nich, že přispějí ke zvýšení produktivity týmu. Myslím si, že to jsou hráči, kteří splňují naše požadavky,“ řekl Pavel Hynek, generální ředitel Litvínova pro klubový web.

Zprávy ze dne 30. dubna 2021

Karlovy Vary
30. dubna 2021 · 16:38

Hokejový útočník Tomáš Redlich bude i nadále hájit v extralize barvy Karlových Varů. Osmadvacetiletý odchovanec Kladna, odkud na západ Čech loni přišel, podepsal s Energií nový roční kontrakt.

Zprávy ze dne 29. dubna 2021

Karlovy Vary
29. dubna 2021 · 17:32

Brankář Adam Horák a útočník Martin Osmík prodloužili smlouvy s extraligovými Karlovými Vary. Devatenáctiletý Horák uzavřel nový roční kontrakt s opcí na další sezonu. O šest let starší Osmík se upsal do konce nadcházející sezony. Horák nastoupil v uplynulém ročníku za Energii v jednom utkání 12. ledna při domácí porážce s Pardubicemi 4:5. Celkem má v extralize zatím jen dva zápasy průměrem 4,19 obdržené branky a s úspěšností zákroků 88 procent. Osmík v sezoně sehrál za Karlovy Vary 18 utkání včetně play off a připsal si dva body za dvě asistence. Nastupoval také v prvoligovém Sokolově, kde nasbíral v 18 duelech devět bodů (5+4). V nejvyšší soutěži má na kontě celkem 59 duelů s bilancí dvou tref a šest asistencí.

Zprávy ze dne 21. dubna 2021

Litvínov
21. dubna 2021 · 00:00

Slovenský hokejový útočník František Gerhát bude nadále hájit barvy extraligového Litvínova. Vedení klubu se dohodlo s třicetiletým centrem, který je nejdéle sloužícím cizincem v litvínovském dresu, na podmínkách nového kontraktu. Gerhát je stabilním členem A-týmu od ročníku 2009/10 a na kontě má přes pětistovku startů v české nejvyšší soutěži. „Má stabilní výkony a je velmi platný do defenzivy. Je hodně vytěžovaný na oslabení a jsem rád, že bude v litvínovském dresu pokračovat i nadále," uvedl pro klubový web hlavní trenér Vladimír Országh.

Zprávy ze dne 6. dubna 2021

Karlovy Vary
6. dubna 2021 · 00:00

PODPISY – Další dva hráče si do dalších let pojistily Karlovy Vary. Tříletý kontrakt s Energií uzavřel útočník Jan Hladonik, na dva roky se pak upsal obránce Martin Weinhold. Ten se v uplynulém ročníku poprvé naplno prosadil do extraligy a ve 48 zápasech včetně play off si připsal sedm bodů (2+5). Hladonik zamířil do Varů loni z Třince a ve 48 duelech nasbíral 15 bodů (7+8). „Sezonu jsem si moc užil, dostal jsem šanci nastupovat celý rok v extralize, což jsem doposud nezažil. Byla pro mě priorita zůstat tady,“ řekl pro klubový web 21letý forvard, který se aktuálně připravuje s českou reprezentací.

Zprávy ze dne 3. dubna 2021

Karlovy Vary
3. dubna 2021 · 00:00

ODCHODY – Energie hlásí pět odchodů. Obránce Petr Šenkeřík a útočník Tomáš Mikúš neprodloužili v Karlových Varech smlouvy. Trojice mladých beků Dalimil Mikyska, Daniel Kowalczyk a Libor Zábranský se pak po konci hostování vrátí do Komety Brno. „V současné chvíli má klub za všechny odcházející hráče již domluvené adekvátní náhrady. Jedná se o dva útočníky a čtyři obránce,“ uvedl sportovní manažer a trenér Martin Pešout na klubovém webu. Nejvýraznější ztrátou bude zřejmě odchod Šenkeříka, který se na západě Čech podílel na návratu do extraligy a následně patřil k oporám týmu.

Zprávy ze dne 31. března 2021

Důležitý moment
Litvínov
31. března 2021 · 00:00

NOVÁ SMLOUVA - Útočník Viktor Hübl se dohodl na nové roční smlouvě s Litvínovem.Dvaačtyřicetiletý centr tak může zaútočit na další rekordy v domácí nejvyšší soutěži. Hüblovi chybí 30 startů k vyrovnání maxima obránce Petra Kadlece a 31 bodů k dostižení nejproduktivnějšího hráče Petra Lešky. „Jsme rádi, že se Viktor rozhodl pokračovat ve své bohaté kariéře. Bavili jsme se o jeho budoucnosti už v průběhu sezony. Rozhodnutí bylo především na něm. Je to pro nás skvělá zpráva, že naše klubová legenda přidá další sezonu v našem dresu,“ uvedl generální ředitel litvínovské Vervy Pavel Hynek.

 

Zprávy ze dne 30. března 2021

Litvínov
30. března 2021 · 00:00

V Litvínově končí čtveřice hráčů v čele s elitním obráncem Janem Ščotkou, který míří do zahraničí, klub se nedohodl ani s Martinem Hanzlem. Nebudou pokračovat ani Patrick Kudla a Samson Mahbod. Více čtěte zde »

Zprávy ze dne 29. března 2021

Karlovy Vary
29. března 2021 · 00:00

SMLOUVA - Hokejový brankář Vladislav Habal bude i nadále hájit barvy extraligových Karlových Varů, které na devětadvacetiletého odchovance uplatnily opci na nadcházející sezonu. Habal se na západ Čech vrátil v druhé polovině ledna po téměř pěti letech. Před příchodem do kádru Energie v tomto ročníku nikde nechytal, předtím působil tři sezony v Košicích a následně ve Slovanu Bratislava.

Zprávy ze dne 9. března 2021

Litvínov
9. března 2021 · 00:00

PRODLOUŽENÍ SMLUV - V černožlutém dresu Litvínova budou v příští sezoně pokračovat obránci Kanaďan AaronIrving a Lotyš UvisJanisBalinskis. Vedení Vervy bylo po kostrbatém začátku u obou posil ze zahraničí velice spokojeno, že se oba beci vypracovali v klíčové postavy týmu především v přesilových hrách a využilo opcí ve smlouvách.

Zprávy ze dne 4. března 2021

Litvínov
4. března 2021 · 00:00

ZÁJEM - V úterý na jihu Čech to byl zápas Andreje Kudrny, minimálně po té ofenzivní stránce. Slovenský útočník zatížil budějovické konto dvěma góly, navrch přidal asistenci. A nebyly to trefy do počtu, Sparta díky nim utekla z remízového stavu do klíčového náskoku 3:1 a k vybudování jasného vítězství 7:2. Produktivní slovenskou náladu podpořil i Matúš Sukeľ dvěma gólovými nahrávkami. Dost možná si mnou ruce i v Litvínově, odkud je evidován silný interes o oba útočníky. Více čtěte ZDE>>>

Podle informací iSport.cz jsou slovenští útočníci Andrej Kudrna (vlevo) a Matúš Sukeľ (druhý zprava) ze Sparty v hledáčku Litvínova
Podle informací iSport.cz jsou slovenští útočníci Andrej Kudrna (vlevo) a Matúš Sukeľ (druhý zprava) ze Sparty v hledáčku Litvínova

Zprávy ze dne 18. února 2021

Litvínov
18. února 2021 · 00:00

UPLATNĚNÍ OPCE – Dres Litvínova bude nadále oblékat Patrik Demel. Severočeský klub uplatnil na mladého obránce opci, kterou měl ve smlouvě. Rodák z Ostravy posílil Vervu ve druhé polovině září, když po pěti letech v zámoří podepsal roční kontrakt. „Jsem rád, že můžu pokračovat v Litvínově. Může mě to posunout zase dále. Všechny zápasy, které jsem v litvínovském dresu odehrál, mi daly cenné zkušenosti. Je toho ještě hodně přede mnou, ale chci se jako hráč nadále zlepšovat a pomáhat našemu týmu,“ prohlásil Demel pro klubový web. Za Litvínov dosud odehrál 42 zápas, v nichž si připsal osm asistencí.

Zprávy ze dne 11. února 2021

Litvínov
11. února 2021 · 00:00

UPLATNĚNÍ OPCE - Slovenský hokejový brankář Denis Godla a útočník Patrik Zdráhal budou pokračovat v extraligovém Litvínově i v nadcházející sezoně. Klub na loňské letní posily uplatnil opci. Pětadvacetiletý Godla zamířil do Litvínova po ročním působení v Kladně, stejně starý odchovanec Vítkovic Zdráhal dohrál minulou sezonu na hostování v Plzni.

Zprávy ze dne 19. ledna 2021

Karlovy Vary
19. ledna 2021 · 16:25

PODPIS - Vedení hokejistů Karlových Varů získalo zkušeného a dobře známého brankáře. Jako náhrada za Jana Bednáře, který po mistrovství světa do 20 let zůstal v zámoří, přichází do konce sezony gólman Vladislav Habal. Devětadvacetiletý rodák ze Sokolova za Energii v Tipsport extralize již chytal, než se před téměř pěti lety vydal do Slovenska. V dresu Košic a Slovanu Bratislava nastupoval čtyři sezony, po konci minulého ročníku byl bez angažmá a tak se ozval tým z lázeňského města. „Po odchodu Jana Bednáře do Kanady jsme potřebovali jednoho brankáře, a jelikož Vláďa byl naším hráčem a byl bez smlouvy, tak jsme se rozhodli ho podepsat do konce sezony,“ řekl Martin Pešout, trenér a sportovní manažer Karlových Varů pro klubový web.

 

Vstoupit do diskuze (2)

Doporučujeme

Články z jiných titulů