Pavel Bárta
10. března 2022 • 04:50

Vlastník Litvínova nabídl klub městu. Růžička (asi) zůstane, co změny?

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Plzeň? Střet s realitou. Od Sparty už neuvidíme beton jako v jarním derby, říká Levý
SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:1. Drama rozhodl Kuchta, Vitík zachránil výhru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nahoru, dolů, ale častěji dolů. Sezona plná rozčarování. Ani osud Litvínovu nepřál. Ve chvíli, kdy se začal vézt na vlně, se zranili nejlepší beci, Aaron Irving a Uvis Balinskis. Oba v úterý nastoupili do bitvy o všechno proti Karlovým Varům. Jeden se zlomeným prstem, druhý s vykloubeným ramenem. Jenže zase kvůli trestu nehrál Marek Hrbas. Porážka po marném boji jen rozjitřila zoufalství, jež Chezu provázelo po celý ročník. Přijdou změny, ale hlavního kouče Vladimíra Růžičky by se týkat neměly.Třinácté místo a předčasný konec jsou pro Litvínov obrovským zklamáním. Tým nevyužil potenciál, který v sobě skrýval. Nevyždímal ho z něj ani Vladimír Růžička, který v listopadu nastoupil na střídačku místo Vladimíra Országha. Dokonce měl horší bilanci než on, z možných bodů pod ním mužstvo vydloubalo 40 procent, ještě za slovenského kouče něco kolem poloviny. I z hlediska umístění Růžička s týmem dopadl hůř než jeho předchůdce, s nímž to loni Verva dotáhla aspoň do předkola.

Úspěšnost trenérů Vervy

sezona trenér zápasy body úspěšnost
2020/21 Országh 52 72 46 %
2021/22 Országh 21 28 44 %
  Růžička 35 42 40 %

V závěru základní části se Krušnohorci ještě vzchopili. Po pěti výhrách v řadě se katapultovali do sfér play off. V závěru však všechny naděje zase pohřbili. A v úterním přímém souboji o všechno jim postup vyfoukly Karlovy Vary. „Stálo to za hov** . Celá sezona, bohužel,“ vyléval si rozjitřené srdce po vyřazení útočník Patrik Zdráhal.

„Z týmového hlediska jsme prohráli spoustu zápasů, kdy jsme vedli o dva, o tři góly. Měli jsme pasáže, kdy jsme si vedli výborně, potom pasáže, kdy jsme byli suverénně nejhorší tým extraligy. To nás vytrestalo. Jako proti Varům. Jedna šance za zápas a dali jeden gól nebo dva. My jich máme dvanáct, třináct, ale trefíme gólmana, tyč, hokejky. To je prostě obrázek celé sezony. Neměli jsme štěstí, ale to přeje připraveným. Asi jsme nebyli tak připravení nebo tak kvalitní, abychom postoupili do předkola play off,“ pokračoval.

O osudu Litvínova se rozhodovalo mnohem dřív než v posledním utkání. To jen po krátkém nádechu v závěru zase splasknul. Tým měl několik tváří. Byl

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
7. kolo
Články odjinud


Články odjinud