Pardubice si převzaly pohár pro vítěze základní části: vyfotit, nesahat a pryč

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Slávu s předáváním poháru pro vítěze základní části pojaly Pardubice velmi střízlivě. Jaroslav Pouzar ho předal do rukou Petra Dědka mladšího, tým se u trofeje vyfotil a alou pryč. Porážka s Kometou 1:3 na to neměla vliv. I kdyby skončil výsledek opačně, vše by probíhalo stejně. „Výsledek nás mrzí jako každá jiná porážka. Jen mohla být lepší nálada k focení,“ řekl útočník Patrik Poulíček.

Klíčové téma, zda na pohár sáhnout, nebo nesáhnout, se vyřešilo už před zápasem. „Šlo o kolektivní rozhodnutí v kabině,“ vysvětlil kapitán Poulíček. „Zúčastníme se focení, ale převezme si ho vedení,“ dodal. Petr Dědek je momentálně v zahraničí, tak ho zastoupil syn.

Žádná party, žádná velká akce. První místo už Pardubicím nikdo vyfouknout nemůže, tak se ve zbytku sezony chystají na play off. Proti Kometě vedly do 45. minuty 1:0, pak následoval brněnský obrat. „Bohužel. Nějakou nedůsledností jsme jim k těm gólům pomohli, od nás to bylo špatných dvacet minut,“ přiznal Poulíček.

„Brno vyhrálo zaslouženě, od půlky zápasu začalo být lepší. Lépe bruslilo, bylo důraznější a obětavější. Všude jsme byli o krok pozadu, nedokázali si vytvořit vyložené šance,“ hodnotil porážku pardubický kouč Radim Rulík.

„Viděl jsem atraktivní utkání před krásnou diváckou kulisou. Vynikající výkon podal náš brankář Furch. My jsme naší trpělivostí a pracovitostí našli cestu, jak dostat ve třetí třetině puk do branky,“ radoval se jeden z brněnských trenérů Jaroslav Modrý. Po operaci přišel na tiskovku o berlích, při utkání se občas posadil na barovou židli, aby ulevil operované noze.

Po zápase zůstal pohár ještě chvíli na podstavci u dvířek do pardubické kabiny. Kdo z klubu chtěl, mohl si s ním pořídit fotografii ještě sólo. Ale z hráčů jste neviděli nikoho, kdo by se k němu přiblížil ultra blízko.

Domácí: 11:55. Mandát

Hosté: 44:08. Zbořil, 45:58. Zaťovič, 56:11. Kollár

Domácí: Will (J. Růžička) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, J. Kolář (A), Hrádek – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Paulovič, Poulíček (C), T. Zeman – Mandát, A. Musil, Vondráček.

Hosté: Furch (Čiliak) – Ďaloga, Kundrátek (A), Kučeřík, Holland, Hrbas, Ščotka, Fajmon – Ondráček, Holík, Horký – Zaťovič (C), Strömberg, Šalé – Flek, Kollár, Pospíšil – Vincour (A), Zbořil, Koblížek.