Pavel Ryšavý
29. září 2023 • 12:00

Divoký Litvínov: bavíte se, či trnete? Nejlepší start do sezony za pět let

Autor: Pavel Ryšavý, inf
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Jablonec 3:0. Pohodlná výhra, Preciado se rozjel
SESTŘIH: Slovácko - Bohemians 5:2. Čtyřgólový Havlík zničil Klokany
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šest let se Litvínov plácá v bryndě, tak dlouho chybí v play off. Většinou přes léto něco zkusí, vymyslí změny: trenér, vedení, hráči. Nakonec výsledek dopadá podobně, 60-70 bodů v tabulce a těžká hlava, co udělat příště. Naděje však žije, rýsuje se změna. Zápasy Vervy jsou sice divoké, ale prožívá nejlepší start do sezony za posledních pět let. Boduje, je na špici. „Tým je složený tak, že další den přijde do práce a jde se zase zlepšovat,“ říká bek Patrik Demel.Zásadní věc hned na úvod. Být trenérem Litvínova je možná trochu na nervy. Tým hraje hodně divoký hokej, z tribuny vás zápasy baví. Představení se dá říkat „hore-dole hokej“ nebo „crazy style“. Pořád se něco děje, všude akce. Útočíte, daří se, a najednou vypukne požár ve vlastním pásmu.

Důležitou roli hraje brankář Matej Tomek. V chycených gólech nad očekávání je na hodnotě 6,03 (celkově je druhý za budějovickým Dominikem Hrachovinou, jenž má + 6,08). Když si hodnotu přeložíte do praxe, je brutální, znamená, že Tomek chytil šest gólů, které jeho Litvínov měl dostat. „V Bratislavě jsem měl dobrou letní přípravu a to samé pak v Litvínově na ledě, když jsem se začal chystat se Zdeňkem Orctem,“ komentuje svůj parádní start.

V Kometě se dřív pochybovalo, jestli může být silnou jedničkou. Pět zápasů napovídá, že by to šlo, když ho dostanete do pohody. „Hlavně mi přijde, že fungujeme celý tým jako jeden kolektiv, zaklepu, ale všechno se skloubilo,“ přidává Tomek.

Sám sebe vyzdvihovat nechce, radši chválu přenáší jinam. Ale pro dokreslení, co Tomek Litvínovu dává, se hodí konkrétní příklad. Před rokem měli touhle dobou

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
27. kolo
Články odjinud


Články odjinud