Voráček splnil slib. Nadaci po rekordní sezoně věnoval dva miliony | iSport.cz
7. června 2018 • 09:48

Voráček splnil slib. Nadaci po rekordní sezoně věnoval dva miliony

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Kolářův pád? Přihraný, ale šlo o faul. Proti Plzni se mohla pískat penalta ZLATÁ PÍŠŤALKA: Kolářův pád? Přihraný, ale šlo o faul. Proti Plzni se mohla pískat penalta
Chomutov - Kometa Brno: Kevin Klima svou první brankou v extralize navýšil vedení domácích na 2:0 Chomutov - Kometa Brno: Kevin Klima svou první brankou v extralize navýšil vedení domácích na 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když se s členy eReS týmu loučil loni v létě, pronesl: „Za rok získám bodů víc. Slibuju.“ A splnil to. Hokejový útočník Jakub Voráček v NHL nastřádal 88 bodů (85 v základní části, 3 v play off), takže na konto svojí nadace poukázal 88 tisíc dolarů, v přepočtu asi dva miliony korun. „Jsem rád, že se mi to podařilo,“ uvedl nejproduktivnější český hráč v zámoří na nedávném setkání členů eReS týmu, tedy lidí, kteří se aktivně zajímají o pomoc lidem s roztroušenou sklerózou.Tentokrát se setkání eReS týmu uskutečnilo v Klimkovicích, nechyběla na něm ani Petra Klausová, sestra Jakuba Voráčka, která sama zákeřnou nemocí trpí. Právě ona z rukou hvězdy klubu Philadelphia Flyers převzala symbolický puk s číslem 88.

Právě tolik bodů naposledy v dresu Flyers získal, čímž si vytvořil osobní maximum. „Jsem rád, že jsem Petře mohl prostředky pro pacienty předat právě na setkání týmu, který má v práci nadace důležitou roli, a jsem rád, že jsem se konečně mohl do Klimkovic také osobně podívat,“ uvedl Voráček. Na setkání nechyběli ani vítkovičtí hokejisté Rostislav Olesz, Roman Szturc, Jakub Lev a Ondřej Roman.

V roce 2015, kdy nadaci zakládal, slíbil, že ji věnuje za každý získaný bod tisíc dolarů. Tentokrát přispěl nejvíc… A pochopitelně věří, že tohle číslo může jít ještě nahoru. Nadaci, pomáhající lidem s roztroušenou sklerózou, založil právě se svojí setrou.

„Se Sanatorii Klimkovice dlouhodobě spolupracujeme, víme, že rehabilitační péče pro pacienty s RS je zde na velmi vysoké úrovni. Nadace dokonce přispívá na nadstandardní balíčky péče, kterou pojišťovny nehradí. Máme skvělou zpětnou vazbu od pacientů, kteří je využili,“ řekla Petra Klausová.

Nadaci společně s útočníkem představili veřejnosti v září roku 2015 a od roku 2016 do dubna 2018 rozdělila správní rada nadace pacientům a na projekty podporující pacienty téměř šest milionů korun.

Voráček a spol. pořádají 23. června v Mikulově tradiční charitativní fotbalový turnaj Hokejky pro Kluka Puka. „I letos máme potvrzené skvělé hráče, rád bych pozval co nejvíce lidí,“ říká Voráček. Chybět nebudou například David Pastrňák, Ondřej Pavelec, Petr Mrázek nebo Jiří Šlégr. Dorazí i fotbalisté Tomáš Ujfaluši nebo Jiří Jarošík a bavič Jakub Kohák.

„Lidé se určitě pobaví, bude to skvělý den. Navíc všichni zase pomůžeme dobré věci,“ dodává Voráček.

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze