7. června 2018 • 09:48

Voráček splnil slib. Nadaci po rekordní sezoně věnoval dva miliony

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
DEBATA MS: Argentinci příliš spoléhají na Messiho, Chorvaté hrají kolektivně, shodují se Horňák s Podaným DEBATA MS: Argentinci příliš spoléhají na Messiho, Chorvaté hrají kolektivně, shodují se Horňák s Podaným
Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když se s členy eReS týmu loučil loni v létě, pronesl: „Za rok získám bodů víc. Slibuju.“ A splnil to. Hokejový útočník Jakub Voráček v NHL nastřádal 88 bodů (85 v základní části, 3 v play off), takže na konto svojí nadace poukázal 88 tisíc dolarů, v přepočtu asi dva miliony korun. „Jsem rád, že se mi to podařilo,“ uvedl nejproduktivnější český hráč v zámoří na nedávném setkání členů eReS týmu, tedy lidí, kteří se aktivně zajímají o pomoc lidem s roztroušenou sklerózou.Tentokrát se setkání eReS týmu uskutečnilo v Klimkovicích, nechyběla na něm ani Petra Klausová, sestra Jakuba Voráčka, která sama zákeřnou nemocí trpí. Právě ona z rukou hvězdy klubu Philadelphia Flyers převzala symbolický puk s číslem 88.

Právě tolik bodů naposledy v dresu Flyers získal, čímž si vytvořil osobní maximum. „Jsem rád, že jsem Petře mohl prostředky pro pacienty předat právě na setkání týmu, který má v práci nadace důležitou roli, a jsem rád, že jsem se konečně mohl do Klimkovic také osobně podívat,“ uvedl Voráček. Na setkání nechyběli ani vítkovičtí hokejisté Rostislav Olesz, Roman Szturc, Jakub Lev a Ondřej Roman.

V roce 2015, kdy nadaci zakládal, slíbil, že ji věnuje za každý získaný bod tisíc dolarů. Tentokrát přispěl nejvíc… A pochopitelně věří, že tohle číslo může jít ještě nahoru. Nadaci, pomáhající lidem s roztroušenou sklerózou, založil právě se svojí setrou.

„Se Sanatorii Klimkovice dlouhodobě spolupracujeme, víme, že rehabilitační péče pro pacienty s RS je zde na velmi vysoké úrovni. Nadace dokonce přispívá na nadstandardní balíčky péče, kterou pojišťovny nehradí. Máme skvělou zpětnou vazbu od pacientů, kteří je využili,“ řekla Petra Klausová.

Nadaci společně s útočníkem představili veřejnosti v září roku 2015 a od roku 2016 do dubna 2018 rozdělila správní rada nadace pacientům a na projekty podporující pacienty téměř šest milionů korun.

Voráček a spol. pořádají 23. června v Mikulově tradiční charitativní fotbalový turnaj Hokejky pro Kluka Puka. „I letos máme potvrzené skvělé hráče, rád bych pozval co nejvíce lidí,“ říká Voráček. Chybět nebudou například David Pastrňák, Ondřej Pavelec, Petr Mrázek nebo Jiří Šlégr. Dorazí i fotbalisté Tomáš Ujfaluši nebo Jiří Jarošík a bavič Jakub Kohák.

„Lidé se určitě pobaví, bude to skvělý den. Navíc všichni zase pomůžeme dobré věci,“ dodává Voráček.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze