Voráček splnil slib. Nadaci po rekordní sezoně věnoval dva miliony | iSport.cz
7. června 2018 • 09:48

Voráček splnil slib. Nadaci po rekordní sezoně věnoval dva miliony

Autor: zej
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP góly 26. kola: Jánošovo dělo nebo Hložkova šibenice
Karviná - Sparta: Dočkalův první gól po návratu na Letnou! Zvyšuje na 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když se s členy eReS týmu loučil loni v létě, pronesl: „Za rok získám bodů víc. Slibuju.“ A splnil to. Hokejový útočník Jakub Voráček v NHL nastřádal 88 bodů (85 v základní části, 3 v play off), takže na konto svojí nadace poukázal 88 tisíc dolarů, v přepočtu asi dva miliony korun. „Jsem rád, že se mi to podařilo,“ uvedl nejproduktivnější český hráč v zámoří na nedávném setkání členů eReS týmu, tedy lidí, kteří se aktivně zajímají o pomoc lidem s roztroušenou sklerózou.Tentokrát se setkání eReS týmu uskutečnilo v Klimkovicích, nechyběla na něm ani Petra Klausová, sestra Jakuba Voráčka , která sama zákeřnou nemocí trpí. Právě ona z rukou hvězdy klubu Philadelphia Flyers převzala symbolický puk s číslem 88.

Právě tolik bodů naposledy v dresu Flyers získal, čímž si vytvořil osobní maximum. „Jsem rád, že jsem Petře mohl prostředky pro pacienty předat právě na setkání týmu, který má v práci nadace důležitou roli, a jsem rád, že jsem se konečně mohl do Klimkovic také osobně podívat,“ uvedl Voráček. Na setkání nechyběli ani vítkovičtí hokejisté Rostislav Olesz , Roman Szturc, Jakub Lev a Ondřej Roman.

V roce 2015, kdy nadaci zakládal, slíbil, že ji věnuje za každý získaný bod tisíc dolarů. Tentokrát přispěl nejvíc… A pochopitelně věří, že tohle číslo může jít ještě nahoru. Nadaci, pomáhající lidem s roztroušenou sklerózou, založil právě se svojí setrou.

„Se Sanatorii Klimkovice dlouhodobě spolupracujeme, víme, že rehabilitační péče pro pacienty s RS je zde na velmi vysoké úrovni. Nadace dokonce přispívá na nadstandardní balíčky péče, kterou pojišťovny nehradí. Máme skvělou zpětnou vazbu od pacientů, kteří je využili,“ řekla Petra Klausová.

Nadaci společně s útočníkem představili veřejnosti v září roku 2015 a od roku 2016 do dubna 2018 rozdělila správní rada nadace pacientům a na projekty podporující pacienty téměř šest milionů korun.

Voráček a spol. pořádají 23. června v Mikulově tradiční charitativní fotbalový turnaj Hokejky pro Kluka Puka. „I letos máme potvrzené skvělé hráče, rád bych pozval co nejvíce lidí,“ říká Voráček. Chybět nebudou například David Pastrňák , Ondřej Pavelec, Petr Mrázek nebo Jiří Šlégr . Dorazí i fotbalisté Tomáš Ujfaluši nebo Jiří Jarošík a bavič Jakub Kohák.

„Lidé se určitě pobaví, bude to skvělý den. Navíc všichni zase pomůžeme dobré věci,“ dodává Voráček.

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud