ANKETA: Stloukal? To jsem nezažil, říká Nečas. Kdo ale takhle nevytekl... | iSport.cz
19. června 2020 • 04:30

ANKETA: Stloukal? To jsem nezažil, říká Nečas. Kdo ale takhle nevytekl...

Autor: kal, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Baroš největší postavou v dějinách Baníku? Co jeho role po kariéře?
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve stále žhnoucí diskuzi v českém hokeji, kterou vyvolala nedávno zveřejněná nahrávka výstupu trenéra Martina Stloukala v kabině dorostenců Techniky Brno, se různí názory čím dál víc. U mnohých expertů má zastání, jiné dokázal pořádně šokovat. Svůj názor na kauzu prozradili pro iSport.cz také známí čeští hokejisté Michael Frolík, Martin Nečas a Radek Smoleňák, kteří se ve čtvrtek zúčastnili fotbalové exhibice Souboj charitativních titánů.Minimálně minutu z uniklé nahrávky proslovu Martina Stloukala každý z tázaných hokejistů slyšel a všichni si následně udělali vlastní názor.

Zkušený útočník Michael Frolík si uvědomuje, že se doba změnila a lidé by si měli dávat větší pozor na to, co říkají. Martin Nečas z Carolina Hurricanes přiznává, že podobný výstup snad nikdy nezažil. Kapitán Mountfieldu HK Radek Smoleňák uznal, že koučův slovník nebyl úplně vhodný, ale takových "kartáčů" zažil ve své kariéře mnoho.   

Michael Frolík

"Už jsme se o tom bavili s kluky. Když jsme vyrůstali, doba byla trošku jiná. Teď jsou ty mobily... Všechno je k dispozici. Každý se tady natáčí... Myslím, že jsme to měli podobný. Trenéři někdy musejí být tvrdí k hráčům i výchově jako takové. Nechtěl bych to nějak moc hodnotit, ale myslím si, že jsme v té době zažili podobné věci. Teď se samozřejmě rozebírá i rasismus. Musíme si dávat fakt pozor, co říkáte v dnešní době a být opatrný. Svět i doba jsou nyní úplně jinde. Už jenom co se stalo v Calgary, když nám vyhodili trenéra ze dne na den během sezony kvůli řečem, které pronesl před deseti lety.  Musíte si dávat pozor, co říkáte médiím."

 

Martin Nečas

"Není to dobrý. Jen jsem tedy o tom slyšel, ale určitě by to takhle nemělo být. Nepamatuji si, jestli jsem někdy něco takového zažil, ale určitě když se udělá nějaký průser, trenér zařve, ale tohle bylo asi přes čáru. Neznám toho trenéra, ani nikoho z jeho okolí, takže podrobnosti nevím."

 

Radek Smoleňák

"Hokej hraju už nějaký pátek. Nevím, jak u jiných sportů, ale myslím, že všichni, kdo hrají hokej, tyhle situace zažili. Když bychom natáčeli úplně všechno, co se děje v kabině, tak by se lidé taky divili. Hokej není pro princezny. Samozřejmě byl v tom výstupu slovník, který asi není úplně vhodný, ale rozhodně se používá i na jiných pracovištích. Když je někdo prostě nasranej, tak padají peprnější výrazy a ostře se to pohádá... Něco je trochu rasistického, což není úplně fajn. To by se asi nemělo, ale jinak s tím výstupem zásadní problém nemám. Ti kluci... Klidně bych udělal anketu, kdo někdy takový nářez zažil. Řekl bych, že skoro každý. Není to něco, co člověk chce, ale ukažte mi někoho, kdo nikdy nevytekl, v jakémkoliv odvětví. Nevím přesně, za jakých okolností začal s proslovem, ale svým způsobem měl v něčem pravdu. Osobně toho trenéra neznám, ale takových kartáčů jsem dostal hodně."

Poslechněte si, jak trenér dorostenců Techniky Brno tvrdě tepe hráče: Budeš žrát tvaroh!

Vstoupit do diskuse
2


Články odjinud


Články odjinud