Čechmánek slaví 50! Dvojka z Nagana, hrdina Vsetína i podnikatel u soudu | iSport.cz
2. března 2021 • 15:15

Čechmánek slaví 50! Dvojka z Nagana, hrdina Vsetína i podnikatel u soudu

Autor: apr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
INSIDER: Sparta zatím nemá tým na „Evropu“, říká Hašek. Co s Hložkem?
Baník - Ml. Boleslav: Klíma dorazil míč do sítě a hosté vedou 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeho žluté betony se vyjímají na skupinové fotografii hrdinů z Nagana 1998. Roman Čechmánek na „Turnaji století“ kryl záda brilantnímu Dominiku Haškovi. Ten ho do branky nepustil ani na jedinou minutu, přesto byl zlínský rodák nedílnou součástí zlaté olympijské party. Právě dnes slaví bývalý gólman 50. narozeniny. Celkem vybojoval v dresu Vsetína pět českých extraligových titulů, jeden československý přidal předtím v Jihlavě. Třikrát se stal mistrem světa. Zazářil i v NHL, kde s parťákem z Philadelphie Robertem Eschem získali v sezoně 2002/03 William M. Jennings Trophy coby brankáři, kteří odehrají za tým s nejmenším počtem inkasovaných branek alespoň pětadvacet zápasů základní části. Rozdělil si ji s nimi také legendární Martin Brodeur. V roce 2001 Čechmánkovi jen těsně unikla Vezina Trophy pro nejlepšího gólmana NHL, skončil druhý za Haškem... 

Po návratu ze zámoří nastupoval od druhé poloviny roku 2004 za Vsetín, Karlovy Vary, střihl si angažmá v Německu (Hamburg Freezers) a Švédsku (Linköpings HC), aby nakonec v Třinci oznámil, že končí. „Nebylo to tak těžké rozhodování, uvažoval jsem nad tím delší dobu,“ pronesl v srpnu 2009. Předtím už plnil roli náhradníka a na prodloužení smlouvy se s šéfy klubu nedomluvil.

„Těch faktorů je víc. Za ty roky mám odehrané svoje. Ve svém věku už se necítím na to být někde jedničkou, abych chytal šedesát zápasů za sezonu. To určitě ne. A jako náhradník, jako dvojka, o to u nás zájem v lize není. Kluby jdou do sezony radši s dvěma mladými gólmany, než s jedním mladým a jedním zkušeným, který by mu třeba kryl záda," doplnil tehdy Čechmánek. 

Podívejte se v GALERII, jak se dnešní oslavenec během kariéry, ale i po ní, kdy mu život zkomplikovaly nepovedené podnikatelské záměry, měnil.

1996. Roman Čechmánek při oslavách svého druhého titulu se Vsetínem. Celkem jich získal pět.
1996. Roman Čechmánek při oslavách svého druhého titulu se Vsetínem. Celkem jich získal pět.

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud