Kraft hrál sedmý zápas. Před sedmi lety v zámoří | iSport.cz
1. dubna 2008 • 00:00

Kraft hrál sedmý zápas. Před sedmi lety v zámoří

PRAHA - Jen jednou v životě si zahrál slavný Stanley Cup. I to mu stačilo, aby se stal aktérem vypjatého sedmého zápasu, který se rozhodl až v prodloužení. Karlovarský útočník Milan Kraft tohle okusil v roce 2001, kdy s Pittsburghem bojoval ve čtvrtfinále proti Buffalu. A sedmý zápas vyhráli Penguins 3:2. Polovinu sezony tehdy Kraft strávil na farmě ve Wilkes-Barre. A začal tam hrát i vyřazovací boje. "Ale v průběhu čtvrtfinálové série se Pittsburghu někdo zranil, tak jsem byl povolán do prvního týmu," usměje se. "Pár střídání jsem v těch zápasech měl a hrál jsem i ten sedmý duel," vzpomíná. Tuší, že v samotném prodloužení měl dokonce jednu solidní šanci, jen si přesně nepamatuje, jak zápas skončil. "Ale vím, že rozhodující gól v prodloužení dával Kasparaitis," nezaváhal. Bylo to ve 14. minutě prvního nastavení. Daleko ale jeho tým nedošel, v dalším kole vypadl s New Jersey. Zatímco v sérii proti Buffalu vyhrávali většinu zápasů hosté, v semifi nále extraligy 2008 to vypadá jinak. Ve všech zápasech zatím vládli domácí. Jestli chce Kraft se svým týmem postoupit, musí tohle pravidlo zlomit. Zatím nejblíže tomu byly Vary v pátém utkání, kdy na jihu Čech padly až v prodloužení. "Nevím, jestli má domácí prostředí v sedmém zápase ještě nějaký vliv. Musíme hrát jako doma, přenést výkon, kterým jsme je porazili, do Budějovic," nabádá zkušený útočník. Tým odcestoval k zápasu už včera odpoledne. Příprava bude důkladná. "Čekají nás porady s trenéry. Určitě zkusíme dát první gól. Nebo držet dlouho výsledek 0:0. To by nám mohlo vyhovovat," věří Kraft. Pokud Vary zvítězí, budou poprvé v historii ve finále. *** PROGRAM Č. BUDĚJOVICE-KARLOVY VARY STAV SÉRIE: 3:3 Termíny: DNES v Českých Budějovicích. Zápas začíná v 17.25 a vysílá jej ČT2.