Tour de France 2019 | Šílenství na Tour! Froome letěl vzduchem, jezdci trpěli na kostkách | iSportLIFE | iSport.cz
15.7.2018 • 17:57

Šílenství na Tour! Froome letěl vzduchem, jezdci trpěli na kostkách

Pády, karamboly, defekty a premiérové vítězství Johna Degenkolba. Tak by se dala v rychlosti shrnout 9. etapa letošního ročníku Tour de France. Kostky daly pelotonu zabrat. Na zem si dokonce ustlal i jeden z hlavních favoritů Chris Froome. Nejen on okusil tvrdost povrchu, po kterém vedla trasa vedoucí z Arras Citadelle do Roubaix, ale i mnoho dalších. Náročná a místy až nebezpečná etapa vzbudila v závodnících mnoho emocí. Jezdci po etapě na kostkách zavalili své účty na sociálních sítích příspěvky o tom, jak těžká tato etapa byla. „Proletěl jsem se vzduchem. Těším se na den volna,“ přiznal jeden z adeptů na celkové prvenství Chris Froome z týmu Sky. Vzápětí také reagoval na odstoupení jednoho z favoritů. „Jsem s tebou, Richie Porte. Ať se brzy uzdravíš!,“ napsal na svůj Twitter Froome.

Australan Richie Porte musel stejně jako vloni odstoupit během 9. etapy a záběry na něj napovídají, jakou bolest zažíval. Během závodu si ustlal také Polák Michal Kwiatkowski, který přiznal, že na trati nechal opravdu vše. O tom svědčí i to, jak vypadal po dojezdu do cíle. 

„Bylo to pro mě těžké,“ napsal Rafal Majka, týmový kolega Petera Sagana, k příspěvku s fotografií zobrazující jeho pád během 9. etapy a neskončilo jen u toho. „Nejtěžší den na kole. Dlažební kostky na Tour! Děkuji svým kolegům z týmu Bora,“ přidal. Fotografii značící absolutní vyčerpání přidal i slovenský expres. 

Velké trable potkaly na kostkách Tejaye van Garderena. Ten se v celkovém pořadí propadl z třetího na třicáté místo. V etapě totiž upadl, a aby toho nebylo málo, třikrát propíchl pneumatiku.  

Stáj Quick-Step Cycling již během etapy na svém twitterovém účtu uvedla, že etapa na kostkách je absolutní chaos a šílenství. 

To, jak náročná byla pro cyklisty 9. etapa dokládají i záběry na kolo Gorka Izaguirrea, který je v průběžném pořadí na 82. místě, a na pád celkově 58. Egana Bernala.


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etapy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

Aktuální události
14. března 2020
Praha
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
17. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud