Tour de France 2018 | Bizarní konflikt na Tour: Gaviria útočil hlavou, trest dostal i Greipel! | iSport.cz
Tereza Janovská
14. července 2018 • 19:20

Bizarní konflikt na Tour: Gaviria útočil hlavou, trest dostal i Greipel!

TOP VIDEA
Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii
Jágr o postupu do baráže: Splnili jsme jeden krok, ten nejdůležitější je před námi Jágr o postupu do baráže: Splnili jsme jeden krok, ten nejdůležitější je před námi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořadatelé největšího silničního závodu Tour de France jsou neúprosní. V závěru osmé etapy totiž Fernando Gaviria hlavou vystrkoval Andrého Greipela z trasy, jury se posléze rozhodla penalizovat oba dva a vzala jim bonusy. „Nemám oči vzadu, nenechám se přece vystrkovat z trasy,“ bránil se trestu německý cyklista, který se místo druhého místa musel spokojit devadesátým druhým.Jednu z posledních rovinatých etap na letošním ročníku Tour de France znovu ovládl Dylan Groenewegen, který výhru vybojoval dvakrát za sebou a z etapové výhry se radoval ve své kariéře už potřetí. „Moje nohy jsou každým dnem lepší. Dnes jsem se cítil skvěle. I přesto, že jsme v havárii přišli o Timo Roosena, mě můj tým dobře zvládl dostat za Greipela. Byla to správná volba. Jsem na sebe i na svůj tým pyšný,“ hýřil dobrou náladou.

Sám Groenewegen vloni ovládl poslední etapu a letos by si to prý chtěl zopakovat. „Chtěl bych znovu vyhrát na Champs-Elysées, ale to je ještě daleko. Zítra máme tvrdou etapu po kostkách, na tu teď musíme myslet,“ řekl poté, co si v závěrečném spurtu povodil hned čtyři elitní sprintery Petera Sagana, Fernanda Gaviriu a Andrého Greipela.

A právě dva poslední jmenovaní doplatili na to, že nedokázali spurtovat čistě. Těsně před cílem totiž kolumbijský jezdec do Greipela strkal hlavou, aby se dostal před něj. Jury následně zrušila čas oběma a dala jim tresty. "Když spurtujete, držíte si jednu linii. Nemám oči vzadu a nenechám se nikým vystrčit z trasy. Těžko se mi to akceptuje," nelíbil se trest Němci.

VIDEO: Podívejte se na závěrečný sprint:

Slovenský cyklista Peter Sagan tak místo čtvrtého místa skončil druhý a na pódium vítězů se tak postavil už po jednačtyřicáté. „Neviděl jsem žádný Gaviriův ani Greipelův sprint, protože jsem je vedl já, takže k jejich diskvalifikaci nemám co říct. Zítra je poslední etapa před volným dnem a já se ji pokusím vyhrát,“ řekl po závodě.

Ten má však další důvod k oslavám. Gaviria je totiž jeho největší rival v boji o zelený trikot a díky tomu, že diskvalifikací přišel o bonusové body, vede Sagan mezi sprintery už o 63 bodů!

Fanouškům navíc zatím letos dvojnásobný vítěz slíbil, že se pokusí vyhrát i zítřejší těžkou etapu na kostkách. „Snažím se o výhru v každé etapě na celé Tour, pokouším se být pořád vepředu. Zítra se o to pokusím znovu, ale je možné, že mi bude chybět energie, kterou jsem v posledních dnech vynaložil. Možná to bude etapa pro Van Avermaeta nebo některého jezdce Quick-Stepu,“ řekl na závěr.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud