Armstronga prý viděl dopovat i další spolujezdec | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: čtk
21.5.2011 • 09:36

Armstronga prý viděl dopovat i další spolujezdec

Sedminásobného vítěze Tour de France Lance Armstronga obvinil z užívání zakázaných látek také jeho další bývalý týmový spolujezdec George Hincapie. Podle páteční informace televizní stanice CBS řekl americký cyklista federálním vyšetřovatelům v Los Angeles, že viděl Armstronga dopovat.O den dříve obvinil Armstronga také Tyler Hamilton, který si sám odpykává osmiletý dopingový trest. Prohlásil, že spolu s Armstrongem užívali zakázaný krevní doping EPO. Hamilton se v souvislosti se svým přiznáním vzdal olympijského zlata z Atén.

Armstrong obvinění z dopingu, která ho provázejí už dlouhou dobu, vždy odmítal. Pozitivní test nikdy neměl. "Tyto zprávy z anonymních zdrojů nemůžeme komentovat," uvedl k nejnovějším informacím jeho mluvčí Mark Fabiani.

Sedmatřicetiletý Hincapie byl jako týmový spolujezdec u všech sedmi Armstrongových triumfů na Tour. Při závodech spolu často bydleli a sám Armstrong se o Hincapiem loni vyjádřil, že mu byl blízký jako bratr.

Podle CBS Hincapie před vyšetřovateli, kteří se zabývají dopingem v cyklistice, uvedl, že si s Armstrongem vzájemně dodávali krevní doping EPO. Hovořili prý také o možném užívání jiné zakázané látky testosteronu.

Sám Hincapie se ale pro CBS odmítl vyjádřit, což vysvětlil pokračujícím vyšetřováním případu. Později jeho právník poskytl tisku prohlášení, podle nějž Hincapie nemá tušení, kde televize tyto informace vzala. "Jsem zklamaný z toho, že lidé hovoří o minulosti cyklistiky místo o její budoucnosti," dodal cyklista.


Témata:  sportcyklistikalancearmstrong
Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etapy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

18. dubna 2020
Ostrava
Přihlásit se
26. dubna 2020
Praha
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
17. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud