Zemřel dědeček mistra světa Van der Poela. Co napsal cyklista na svůj Instagram? | iSportLIFE | iSport.cz
23.11.2019 • 05:00

Věčně druhý dědeček Van der Poela. Pro Francouze byl smolař národním hrdinou

Vstoupit do diskuse
0

Raymond Poulidor, francouzský cyklista, který nikdy nevyhrál Tour de France. "Věčně druhý cyklista" se stal miláčkem davů a vstoupil do historie francouzské i světové cyklistiky. Nyní však sportovní svět zasáhla smutná zpráva. Raymond Poulidor zemřel 13. listopadu v nemocnici u francouzského Limoges. Bylo mu 83.Raymond Poulidor stál na pódiu jako finišer na druhém nebo třetím místě celkem osmkrát ze 14 Tour, kterých se účastnil. Nejenže se mu nikdy nepodařilo závod vyhrát, ale nikdy ani na jediný den neoblékl žlutý trikot pro prvního muže Tour, což se podařilo celé řadě méně kvalitních jezdců než byl on sám.

To, co by možná někteří hodnotili jako neúspěch, však zajistilo sportovci obrovskou popularitu. Pro francouzské fanoušky, kteří mají slabost pro smolaře, se Poulidor stal národním hrdinou. 

Bylo by však chybou vzpomínat na Raymonda Poulidora jako na věčného smolaře. Na svém kontě má nespočet úspěchů včetně vítzství ve známém etapovém závodě Vuelta España. Kromě toho triumfoval na závodech Paříž-Nice, Critérium du Dauphiné i v jednodenních soutěžích Milán-San Remo a Valonském šípu.

I roky poté, co se přestal aktivně věnovat cyklistice, jeho popularita neskončila a stal se dokonce neoficiálním patronem Tour. Ve sportovním důchodu mu dělali radost obvzláště jeho vnuci, David a Mathieu Van der Poel, kteří jsou oba profesionálními cyklisty. Čtyřiadvacetilý Mathieu je současným mistrem světa v cyklokrosu - mimosezónní odnoži silniční cyklistiky.

V den smrti svého dědečka Mathias zveřejnil na Instagramu jejich společnou fotku s komentářem: "Toujours si fier", což ve francoužštině znamená "Vždy na tebe budu pyšný".

Mathieu van der Poel byl v Táboře suverénní
Mathieu van der Poel byl v Táboře suverénní


Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

23. srpna 2020
Praha
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud