Gabriele Grunewaldová: Co vzkázala statečná běžkyně před smrtí? | iSportLIFE | iSport.cz
14.6.2019 • 12:10

Odchod statečné běžkyně (†32) zasáhl manžela i svět. Silný vzkaz před smrtí

Profesionální dálková běžkyně Gabriele Grunewaldová (†32) si získala srdce fanoušků po celém světě svým statečným bojem s rakovinou, který před pár dny prohrála. Přečtěte si, jak na ni vzpomíná muž, který jí byl po celou dobu oporou.Gabriele "Gabe" Grunewaldová bývala atletkou a později i trenérkou na univerzitě v Minnesotě. Rakovina jí byla poprvé diagnostikována, když jí bylo 22 let. Ačkoliv byla později vyléčena, zhoubná nemoc se v průběhu jejího života opět vrátila. Dvanáctého června její manžel Justin na sociálních sítích oznámil, že Gabe svůj boj definitivně prohrála.

"V 7:52 jsem si říkal, že se nemohu dočkat, až ji konečně opět uvidím. Gabe - mou hrdinku, nejlepší kamarádku, velkou inspiraci a manželku. Byli jsme něco jako Robin a Batman. Nejsem si jistý, zda někdy dokážu zaplnit prázdné místo v mém srdci, které vzniklo, když jsi odešla. Rodina a přátelé tě milovali," začal dojemně svůj příspěvek na Instagramu Justin.

Gabe Grundewald těsně po operaci, při které jí byla odebrána polovina jater.
Gabe Grundewald těsně po operaci, při které jí byla odebrána polovina jater.

Nezapomněl také vyřídit vzkaz fanouškům, kteří Gabe při jejím boji podporovali a drželi jí palce. "Lidem ze všech koutů světa mám vyřídit, že Gabriele vaše zprávy slyšela a byla jimi velmi dojatá. Chce, abyste zůstali stateční a neztráceli naději. Děkuji všem za to, že jste mojí ženě dodávali odvahu v době, kdy ji potřebovala," napsal také na sociální síť.

Nešťastná zpráva o Gabiiné smrti zasáhla také sportovní svět. Americký olympijský výbor vzdal hold této pozoruhodné ženě svým příspěvkem zveřejněným na Twitteru: „Děkujeme ti za to, že jsi nás naučila, co to znamená být statečný. Tvůj příběh bude navždy inspirací pro celý sportovní tým USA.“

Svou lítost na Twitteru vyjádřila také evropská šampionka Joanne Paveyová. "Běžecká komunita ztratila někoho velmi vzácného. Byla to opravdu inspirativní a odvážná žena. Upřímnou soustrast Gabeině rodině a přátelům," napsala.

Gabriela Grunewaldová: běžkyně zemřela po 10 letech boje s rakovinou - Gabein životní čtěte ZDE »


Další články autora
 
1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Přihlásit se
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud