4. července 2014 • 16:26

Klub z Abcházie nabízí Suárezovi angažmá po dobu trestu od FIFA

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Klub Nart FC ze separatistické gruzínské Abcházie nabízí útočníkovi Luisi Suárezovi dočasný fotbalový azyl. Protože nespadá pod Mezinárodní fotbalovou federaci FIFA, chce uruguayskému kanonýrovi umožnit nastupovat, než mu vyprší čtyřměsíční trest za kousnutí protihráče při mistrovství světa.


Abcházie se po rozpadu Sovětského svazu v roce 1991 násilně odtrhla od Gruzie. Rusko uznalo nezávislost gruzínské provincie po krátkém ozbrojeném konfliktu, který v srpnu 2008 svedlo s Gruzií. Protože stát většina zemí neuznává, zůstává i mimo organizaci FIFA.

Podle prezidenta klubu Nart FC Gennadije Cvinariji není problém, aby Suárez hrál místní ligu. "Samozřejmě nemůžeme nabídnout uruguayskému fotbalistovi tolik peněz, na kolik je zvyklý, ale místní soutěž je na vrcholu," řekl agentuře ITAR-TASS.

"Mohli bychom mu nabídnout šanci, aby se udržel v zápasovém rytmu," uvedl Cvinarija. S podobnou nabídkou už před jeho klubem přispěchal i kosovský tým z Ajvalije, nejlepší střelec posledního ročníku anglické ligy má podle spekulací namířeno do Barcelony.

Sedmadvacetiletý Suárez v závěrečném utkání ve skupině kousl do ramena Itala Giorgia Chielliniho. Incident sice unikl rozhodčímu, FIFA ale jihoamerickému střelci zpětně udělila pokutu a trest na devět mezinárodních zápasů a čtyři měsíce.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud