Alois Hadamczik
15. prosince 2020 • 10:50

Kometa odnáší ztrátu diváků. Zvedat se bude těžko, slyšet uklízečku je zlé

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Olomouc: Van Buren se postaral o gól do šatny, 1:0!
Zlín – České Budějovice: Červená karta pro Lukáše Havla v první minutě
VŠECHNA VIDEA ZDE

KOMENTÁŘ ALOISE HADAMCZIKA | Extraligová tabulka se pomalu srovnává, týmy mají prakticky srovnaný počet zápasů, mezi devatenácti až jednadvaceti. Nahoře zůstává Třinec, rytmus chytila Sparta, Plzeň stále dokazuje, že nejlépe ze všech zabudovává mladé hráče, líbí se mi hokej Karlových Varů. A boleslavské trenéry Rulíka s Paterou bych v budoucnu rád viděl u národního týmu. Svoji práci dělají moc dobře. Zastavím se však především u Komety, protože ta ze všech týmů nejvíc doplácí na koronavirovou pauzu a absenci diváků v hledišti.V Brně během nucené přestávky nenatrénovali tolik jako jinde. V týmu měli nakažené hráče, když se vše vrátilo do normálu, hráči chodili pomáhat do nemocnice, do toho jim střelec Mueller odletěl do Ameriky, pak se zase vracel… Když to vezmu z celkového hlediska, v NHL by se nestalo, aby jednotlivé týmy měly rozdílné podmínky k přípravě. U nás tomu tak bylo. Beru však i argumenty, že když hráči měli v době zákazu možnost někde trénovat na ledě, je rozumnější toho využít, než stát. Pravdou však je i to, že NHL by to nepovolila z důvodu udržení regulérnosti soutěže.

Jak už jsem zmínil posledně, Třinec parádně využil možnosti trénovat v polském Těšíně, také jiné týmy jezdily do ciziny nebo cestovaly po republice za venkovním kluzištěm. Brno v okolí žádné takové možnosti nemá, přišlo o kondici. I proto je jeho herní projev těžkopádnější. A lídři týmu, kteří dříve byli ozdobou, zapadli mezi ostatní. Momentálně z mužstva nikdo výrazně nevyčuhuje, není k vidění tlak, převaha. Za zmínku stojí pouze přesilovky. Myslím, že Libor Zábranský z toho má těžkou hlavu. Ale má to vzhledem ke všem těm dopadům složité.

Kometa se bude těžko zvedat, vůbec se neocitá v jednoduché situaci. Nesbírá body, jak by se očekávalo. Ovšem za hlavní příčinu považuju

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud