Proč Sparta není v čele ligy? Schází jí jasný střelec a jeho góly | iSport.cz
Jakub Dvořák
20. srpna 2018 • 09:12

Proč Sparta není v čele ligy? Schází jí jasný střelec a jeho góly

TOP VIDEA
Bulharsko - Česko 1:0. Nepovedený závěr kvalifikace, gól z ofsajdového postavení Bulharsko - Česko 1:0. Nepovedený závěr kvalifikace, gól z ofsajdového postavení
Olomouc - Kladno: Na stadionu nefungoval mikrofon, fanoušci si hymnu zazpívali sami Olomouc - Kladno: Na stadionu nefungoval mikrofon, fanoušci si hymnu zazpívali sami
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vítězná série Sparty napříč FORTUNA:LIGOU se zastavila na čísle čtyři. Po střeleckém koncertu před týdnem v Teplicích letenskou družinu zastavil nováček z Příbrami. Přitom nepodal bůhvíjaký výkon. Sparťané měli dost šancí na to, aby zápas rozhodli a vyšvihli se před Plzeň do čela tabulky. Nestalo se. A ačkoliv to možná dobré výsledky z předchozích duelů lehce zakrývaly, opět se projevil největší strašák – střelecká potence.V posledních dnech žili na Letné v euforii dobrých výsledků. Po výhře 4:0 v Teplicích obzvláště. Jenže je potřeba zdůraznit, že právě kromě vysokého vítězství na severu Čech, byly ostatní duely v jedné lince stejné – sparťané zahazovali jednu šanci za druhou.

Bylo tomu tak už v generálce proti Zaglebie Lubin, v lize s Opavou, v Jablonci, doma se Slováckem a vzpomeňte na odvetu se srbskou Suboticou v Evropské lize, kdy se hráči mohli na hřišti přetrhnout, ale do branky jim to zkrátka nepadalo.

A v podobném duchu se nesl i nedělní zápas s Příbramí. Nováček, který tým namixoval z mladíků a zkušených veteránů hrál víc jak poločas na Letné v deseti, ale nenechal se zlomit tlakem domácích. Jednak mu pomohl skvěle chytající brankář Milan Švenger, který těžko podobný heroický výkon v dalších zápasech zopakuje a zadruhé sparťanská produktivita je v žalostném stavu.

Jak Josef Šural, tak i Benjamin Tetteh, což jsou mimo jiné jediní zdraví útočníci Pražanů, pálili jednu šanci za druhou. A v tomto ročníku to rozhodně nebylo poprvé.

Sparta - Příbram: Švenger úžasně zasáhl proti Šuralově hlavičce
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Přitom střelec, o kterého se tým může opřít, je jedním z nejdůležitějších bodů, který by mužstvo mělo vyřešit. Své by o tom mohli vyprávět v Plzni. Viktoria sice od začátku ligy neoslňuje parádním fotbalem, ale na hrotu má kladivo v podobě Michaela Krmenčíka. Rozhodl duel s Libercem, se Zlínem i naposledy v Karviné.

Letenští sází na duo Tetteh, Šural, přičemž ani jeden z nich není typický zabiják, jako byl v posledních letech oblíbenec letenských tribun David Lafata. Ghanský obr vyhraje spoustu soubojů, vyniká rychlostí, je aktivní v presinku, ale strojem na góly se 21letý útočník zatím nestal.

Šural zase není typický hrot. Ještě před pár lety operoval na straně jako křídlo. Až po příchodu do Sparty se začal proměňovat v klasického útočníka a začal svoji hru stavět na síle v osobních soubojích. Jenže jeho největší bolestí je právě střelecká potence. Za posledních pět let se jen jednou dostal přes hranici 10 vstřelených branek. A to je pro klub jako Sparta málo.

S Václavem Kadlecem, který laboruje od začátku sezony a vynechal i letní přípravu, to zatím nevypadá dobře. To samé platí o nadějném Václavu Drchalovi, který se k týmu připojí nejspíš až v zimě. A další jediný zdravý útočník Zinedin Mustedanagič byl zapůjčen do Ružomberoku.

Poslední nadějí pro Pražany tak může být zpráva, že typický zakončovatel Matěj Pulkrab už se dostal z výronu kotníku a měl by se připojit k mužstvu. Pokud však ani jeho návrat Spartě nepomůže, bude otázka, zda by se vedení nemělo porozhlédnout po další posile, ještě naléhavější.

SESTŘIH: Sparta - Příbram 2:2. Hosté v deseti v bláznivém dramatu umlčeli Letnou

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud