Co se děje se Zverevem? Lendl s ním neuspěl, škodí mu, že prorazil brzy | iSport.cz
16. dubna 2019 • 17:08

Co se děje se Zverevem? Lendl s ním neuspěl, škodí mu, že prorazil brzy

Autor: Jan Kukal
TOP VIDEA
Nejpodceňovanější hráči extraligy? Flek, Lenc, ale i Jelínek nebo Krošelj
TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je jaro, všechno kvete, to znamená, že začíná antuková sezona a čas Rafaela Nadala. Ten letos odehrál jen tři turnaje a třináct zápasů, moc jsme ho neviděli, i tak samozřejmě zůstává jako jedenáctinásobný vítěz Roland Garros největším favoritem. V červnu mu ale taky bude už 33 let a je otázkou, jak dlouho ještě bude tu svoji antukovou dominanci obhajovat. Hodně napoví už tento týden turnaj v Monte Carlu, kam přijedou všichni nachystaní a každý rok se tam dobře ukáže, jak na tom kdo je.Nadal vynechal Miami, čili měl víc než měsíc na antukový trénink, tudíž si myslím, že bude určitě zase super připravený. U něho je ale otázkou především zdraví, jak mu vydrží kolena. Pro mě je stejně velkým favoritem na Paříž jako on i Djokovič. Novak je na letošní antuku hrozně motivovaný, chce se podle mě pokusit o kalendářní Grand Slam, na Roland Garros už Nadala jednou porazil. I když nehrál poslední turnaje moc koncentrovaný, čekám, že teď vyrukuje v plné síle. Navíc na tři vítězné sety je dneska nejlepší na světě, vždyť už vyhrál tři grandslamy za sebou.

Třetího největšího favorita antukové části roku vidím v Dominiku Thiemovi. Ale u něj je velká otázka, jestli se neudře, protože má nejnamáhavější tréninky ze všech. On je dělník z rodu Vilasů, Musterů nebo Nadalů. Thiem hrál loni finále Roland Garros, čím dál víc se na antuce prosazuje, ale musí dobře vyladit formu.

To se třeba jeho rakouskému krajanovi Thomasi Musterovi v Paříži podařilo jenom jednou, protože se vždycky udřel. Já ho kdysi, když šel z juniorů mezi muže, trénoval a on byl opravdu šílenec. Pamatuji se, že se jednou chystal na turnaj ve vídeňské Stadthalle tak vehementně, že na něm nakonec nemohl nastoupit, jak ho braly křeče a byl strhaný. Thiem mi ho připomíná. Mám zprávy z turnaje v Lyonu, který hrál loni jako přípravu na Roland Garros, že denně vedle zápasů ještě tři čtyři hodiny trénoval. To je prostě neuvěřitelný,

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Herní počítače na Heuréka.cz * Herní sluchátka na Heuréka.cz * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud