Těžký osud génia. Neymara jedni nesnesou, ale proč? To on táhne Brazílii | iSport.cz
Jan Podroužek
2. července 2018 • 19:32

Těžký osud génia. Neymara jedni nesnesou, ale proč? To on táhne Brazílii

TOP VIDEA
Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým
Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0 Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jedni ho mají plné zuby. Kroutí se jim palce u nohy, jenom ho vidí. I s jeho komedií na hlavě. Ale pro Brazilce je ztělesněním naděje a dokonalosti. Možná by rádi novodobý div v Riu de Janeiru, sochu Krista Spasitele, předělali na Neymarovu podobiznu.Proč ho ale vůbec vlastně jedna parta nemá ráda? Odpověď se přímo nabízí v tom, že je simulant. Možná dokonce uplakánek. A že se na jeho přehánění bolesti nedá dívat.

Ale pak přijdou oponenti, a řeknou, že Neymar je úplně ve všech důležitých statistikách tahounem Selecaa. A i když to někomu přijde divné, 26letý útočník PSG na mě na mistrovství vůbec nepůsobí dojmem solitéra, který by sebe nadřazoval nad mužstvo. Je úplným opakem.

Přibíhá k nakopnutým spoluhráčům, pomáhá jim na nohy, děkuje za hezké přihrávky, při gólových radovánkách všechny svolává a do klubka hlav cosi intenzivně povídá. Ke všem těm svým gólům, asistencím, střelám a šancím vytvořeným pro své kolegy.

Možná to tak má být. Géniové zkrátka mají i své zaryté odpůrce. Má je i Neymar. Ale daří se mu zavírat jim ústa.

Javier "Chicharito" Hernandez a Neymar na začátku zápasu Mexika s Brazílií
Javier "Chicharito" Hernandez a Neymar na začátku zápasu Mexika s Brazílií

 
Články odjinud


Články odjinud