Bravo! Slavia postupem do LM stvrdila přerod v nejsilnější klub v Česku | iSport.cz
Jonáš Bartoš
28. srpna 2019 • 23:00

Bravo! Slavia postupem do LM stvrdila přerod v nejsilnější klub v Česku

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze
Sešívaní po derby se Spartou přebírají pohár pro mistra ligy!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Euforický večer, na který jen tak nezapomenou. Slávisté podruhé v moderní historii proklouzli do základní skupiny Ligy mistrů, poprvé v éře zmodernizovaného Edenu. Plní si odvážný sen a ve středu v noci symbolicky zakončili úspěšný přerod v nejsilnější klub v Česku. Napínavá odveta s Kluží sice pořádně bolela a brnkala na nervy, ale klub si vstupenku na nejblyštivější evropskou scénu opravdu zaslouží. A s ním i věrní fanoušci, kteří si můžou chystat hlasivky na nejzvučnější evropské kolosy.Psal se 6. prosinec 2011. Viktoria Plzeň urvala slavnou remízu 2:2 s AC Milán, vyprodaný Eden tehdy tleskal hladové a populární partě kolem Pavla Horvátha, Davida Limberského, Daniela Koláře, Milan Petržely a dalších. Všemu šéfoval Pavel Vrba.

Dnes už je to poněkud bizarní představa, že by nenáviděnému rivalovi někdo v Praze fandil, přitom od té doby uteklo pouze osm let. Tehdy se ale naposledy hrála Liga mistrů v hlavním městě. Zatímco Západočeši se nadechovali k nejslavnější éře klubu, Slavia spíš pomalu zabředávala do vlastních problémů.

SESTŘIH: Slavia - Kluž 1:0. Eden se dočká Ligy mistrů, euforii stvrdil Bořil

Ve středu večer, 28. srpna 2019, je ale situace už úplně jiná. „Sešívané“ hnal vyprodaný stadion, atmosféra, kterou přichystali natěšení diváci v čele s Tribunou Sever, byla na české poměry naprosto mimořádná.

Dobře, že spory posledních týdnů hodili všichni za hlavu a naplno hnali domácí jedenáctku za kýženým úspěchem. Člověku až běhal mráz po zádech, když se fanoušci za bránou nadechli k chorálům a rozezpívali celý stadion.

Slavia si postup přes Kluž těžce vydřela, dlouho byla odveta naprosto otevřená a napínavá. Nervózní a sakra důležitý večer ale dopadl pro českého mistra dobře. A zcela zaslouženě.

Dva tituly, jarní jízda Evropou, mimořádně silný a napěchovaný kádr, ofenzivní líbivá hra pod taktovkou Jindřicha Trpišovského. K tomu natěšení hráči, kteří na trávníku vypustili duši, aby se mezi absolutní elitu konečně podívali. To je Slavia na konci léta 2019, připravená i na střety s největšími evropskými giganty.

Všichni v klubu i ti, co na stadion chodí na fotbal, si sladkou odměnu v podobě Ligy mistrů v Edenu za roky trápení a nejistoty zaslouží. Teď je z českých klubů na řadě rozjetá Slavia, nikoliv Plzeň.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud