Bít se, ne mluvit! Polanský s Třincem ukázal pěsti, touhu a vůli | iSport.cz
Květoslav Šimek
12. dubna 2019 • 09:05

Bít se, ne mluvit! Polanský s Třincem ukázal pěsti, touhu a vůli

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
RENTGEN: Stanciu ožil. Kolik šancí vytvoří parťákům s Jabloncem?
Vémolice v kuchyni. Slavný MMA zápasník ukázal, jak si chystá jídlo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Potřetí zahodil rukavice. Třinecký útočník Jiří Polanský, který celou svoji kariéru vystavěl na technice, elegantních kličkách a milimetrových pasech, se na „stará kolena“ (37 let) neštítí úplně nové role. Špinavá práce? Do krve sedřené klouby? Hrozící rána při ochraně gólmana? Když je to potřeba, neváhá ani chvíli.Polanský je v Generali play off Tipsport extralize najednou zlým mužem Ocelářů, ve vyřazovacích bojích už podruhé razantně švihal pěstmi. V základní části porcoval Berana ze Sparty, ve čtvrtfinále Tršku z Vítkovic a v semifinále Straku z Plzně.

Není to jeho primární role, na trestné lavici gólové akce nevymyslí, ale tým i tak nakopne. Ukázal vůli, touhu a nasazení pro partu na střídačce. Právě tohle Ocelářům chybělo v prvních domácích zápasech s Plzní (1:4 a 2:3). Byli až moc hodní, chtěli hrát hokej.

Polanský názorně ukázal, že se Oceláři o finále chtějí opravdu porvat. Ne o něm jen mluvit. Proto se v odvetách na hřišti soupeře vyhrabali z jámy 0:2 na zápasy. I proto  v posledních vteřinách otočili skóre pátého semifinále z 1:2 na 3:2.

Polanský na to nebyl sám, makal celý tým. I přes řadu promarněných gólových šancí si Oceláři pro výhru došli přes bolest. S trochou potřebného štěstí. Ale zaslouženě.

SESTŘIH: Třinec - Plzeň 3:2. Oceláři otočili duel 20 vteřin před koncem a drží mečbol

Třinec - Plzeň: Bitka hned v úvodu! Polanský se serval se Strakou

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud