Verstehen Sie virtuóze Kruppa: Mí sparťané mi (ne)rozumějí. Zatím | iSport.cz
Ondřej Kuchař
14. listopadu 2018 • 22:44

Verstehen Sie virtuóze Kruppa: Mí sparťané mi (ne)rozumějí. Zatím

TOP VIDEA
Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč
iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už v létě po několika odkoučovaných zápasech na lavičce Sparty řekl Uwe Krupp zajímavou větu: „Přijde mi, že stoupneme na led a testujeme, s jakým nejmenším úsilím jsme schopní vyhrát. To chci změnit.“ Jenže zatím se mu to nepodařilo. Platí to pořád. Na to, kolik mají Pražané v kapse bodů, předvedli pramálo muziky.Vidět ho napumpovaného v emocích je skoro zázrak. Kamenná tvář, klidné hodnocení zápasů, to je trenér Uwe Krupp. Přesto měli fanoušci Sparty šanci podívat se i na jeho štiplavou verzi. To když v přípravě vysvětloval svému týmu, že se mu nelíbí nasazení na startech zápasů.

„Přijde mi, že stoupneme na led a testujeme, s jakým nejmenším úsilím jsme schopní vyhrát,“ hřímal v dokumentu internetového projektu Bez frází. Jsme o pěkných pár měsíců dál, v 19. kole extraligy a tahle věta může kabinou rudého „S“ zaznít klidně znovu. A znovu. ZNOVU. ZNOVU!

Jsou na druhém místě extraligovou tabulky. Vyhrávají. Výkony ale pořád nejsou zdaleka takové, jaké by si je kouč představoval. Přišel s jasnou vizí, playbookem herních situací, které po hráčích vyžaduje. Takhle řešte založení akcí, takhle přechod přes modrou a onak zase přesilovky. Často to ale dře.

Bodů na kontě Pražanů je více, než by pohled na hru zasloužil. Německý kouč to ví. A návštěvník tréninků Sparty vidí, že mu to není lhostejné. Ne, tam není jeho tvář bez výrazu, tam své mužstvo driluje cvičení za cvičením.

Často nechá rozjeté hráče zastavit, znovu je svolá k tabuli a fixou kreslí své představy o zakládání, dohrávání akcí v útoku i defenzivě. Protože převést myšlenky do reality se zatím nedaří. Verstehen Sie? Ne, ještě si, trenére, úplně nerozumíme.

Mozartovi Pražané rozuměli, z Kruppových vět zatím pobírají jen útržky.

Rozdíl v tom, kde byla Sparta v minulé sezoně a kde se nachází nyní, totiž najdete především v muži, který ničemu moc rozumět nemusí. Prostě stojí a chytá. Matěj Machovský byl trefa, podpis roku. Podpis, který je načmárán pod pěknou řádkou z 33 vybojovaných bodů.

Na zbytku týmu je ještě hodně práce. Protože na náhodu a na kvalitu kádru se dá uhrát určitý part ročníku, ale rozhodně ne tři série potřebné k zisku poháru. Na to potřebujete plán a jeho plnění. Tak jako to umí Kometa. Tak jako to umí jiní skuteční šampioni.

A ten plán může začít i tak jednoduchým pochopením věty: „Vlezte na ten led a testujte jenom sami sebe. Nečekejte, co se bude dít. Dejte věci do pohybu sami. Nejste ve Spartě náhodou, umíte hrát hlavní roli.“

Verstehen Sie?

Sparta - Mladá Boleslav: Hattrick! Vondrka trefil prázdnou bránu a přidal třetí trefu v zápase, 3:5

Sparta - Mladá Boleslav: Kapitán se trefil znovu! Vondrka překonal Machovského a poslal hosty do vedení, 3:5

Uwe Kruppovi se na lavičce hokejové Sparty zatím daří
Uwe Kruppovi se na lavičce hokejové Sparty zatím daří

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud