Pavel Bárta
30. prosince 2014 • 07:00

Dvacítka už ví, co ji k prvním bodům dokopalo. Teď se muže stát všechno

Autor:
TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 0:1. Rozhodl Lischka, zápas přerušila tma
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 0:1. Rozhodl Lischka, zápas přerušila tma
VŠECHNA VIDEA ZDE

Žádná dvacítka! Tým do 50 let, to je, protože při sledování nerváku proti Dánsku musela spousta lidí zestárnout o dalších třicet roků. Ale mládenci to zvládli. Vyrvali hrobníkovi rýč z rukou, a jestli nakonec budou mít důvod už vykopanou a nachystanou díru zase zaházet, aspoň na jeden moment budeme třeba ještě vzpomínat.Na konci třetí třetiny si dánský kouč vzal time out, poněvadž po zakázaném uvolnění nemohl své hochy vystřídat a chtěl jim dopřát aspoň chvilku na vydýchání.

Dvanáct vteřin po zahájení hry Dominik Kubalík z dorážky vyrovnal. Tenhle okamžik zřejmě vzdorovité „Nielseny“ srazil do kolen, Pastrňákova nádherná trefa v prodloužení dílo dokonala. Hokejové spravedlnosti bylo zase jednou učiněno zadost.

Podle toho, co se nejméně dvě třetiny odehrávalo na ledě, mohl zápas skončit klidně 7:1. To už by český tým měl do play off nakročenou aspoň jednu nohu. Po dvoubodové výhře se o postup musí rvát do posledního dechu a ještě spoléhat, že hvězdy mu budou přát a nestane se nic nepředvídatelného.

Po vydřeném vítězství ale budou hráči ve větší pohodě, musí však ještě hodně udělat, aby o všechno zase nepřišli. Dokopali se k prvnímu úspěchu v turnaji a vědí, co jim k tomu pomohlo. Nezbývá jim, než v tom pokračovat, protože nebezpečí pádu do baráže nepominulo, pořád trvá. Hráči zůstávají ve střehu, proto je snad i dobře, že v bitvě s Dánskem cedili krev.

Historie juniorských šampionátů poznala dost týmů, které se vyhrabaly z trosek a ve čtvrtfinále dokázaly udeřit. Tenhle český výběr má velký potenciál a v utkání s Dánskem ho konečně předvedl. Všechno je nadále otevřené a stát se může cokoli. Opravdu cokoli.

Pastrňák v nerváku přiblížil čtvrtfinále: Jak jsme dobří, ukáží jen těžké chvíle

Dominik Kubalík skáče na plexisklo poté, co chvíli před koncem zápasu s Dánskem vyrovnal skóre na 3:3
Dominik Kubalík skáče na plexisklo poté, co chvíli před koncem zápasu s Dánskem vyrovnal skóre na 3:3

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze