Kadaň místo Kanady? Pro Růžičku jen klid před vichřicí | iSport.cz
Pavel Bárta
24. srpna 2019 • 08:51

Kadaň místo Kanady? Pro Růžičku jen klid před vichřicí

Autor: Pavel Bárta
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola
Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři
VŠECHNA VIDEA ZDE

Takže budou zase spolu…. Jen se nesejdou jako naposledy v Kanadě, nýbrž v Kadani. Petr Klíma a Vladimír Růžička se do velkého hokeje odrazili v Litvínově, jejich cesty se rozdělovaly a zase scházely. A klidně by si mohli pořídit dvojdomek, vlastně oni sousedé už jsou, kousek od Chomutova. Teď spolu začnou vyrážet opačným směrem, za Trhači do Kadaně.Růžička je člověk, který nevydrží v nečinnosti. Dlouho nepostojí, neposedí. Proto ho ještě během působení u reprezentace při návštěvách Moskvy tolik vytáčely nekonečné dopravní zácpy, příliš dlouhý klid u něj opravdu zvěstoval bouři. Už není takový ohnivák, co dřív. Ale přestože zůstával bez práce, nedalo se předpokládat, že vydrží jen tak přihlížet, vystačí si s vysedáváním na zahradě, přepínáním sportovních kanálů doma u televize nebo sledováním seriálu o inspektoru Columbovi.

A tak jeden z nejúspěšnějších českých trenérů dál neotálel, jestli se třeba ještě neozvou patrioti z nového vedení Pirátů. Rozhodl se pro výpomoc v nedaleké Kadani, ač není vyloženě jeho srdeční záležitostí jako v případě tamního rodáka Petra Klímy.

Už s ním v minulé sezoně coby ještě chomutovský boss spolupracoval a nový ročník se blíží. Udělal to i ze staré známosti, aby se nenudil, měl něco na práci, mohl zůstat ve víru hokejového dění a nemusel se jen z povzdálí dívat, jak to dělají jiní. Venku však zároveň nechal nastartované auto, až se naskytne zase něco většího.

Po dvou letech skončil u slovenské reprezentace Craig Ramsay. Skončila mu smlouva, nástupce se hledá. Mezi kandidáty bývá zmiňován Vladimír Országh a taky Vladimír Růžička.

O jeho budoucnosti se toho navyprávělo tolik, že se dá někdy těžko rozlišit, co byla pravda a co lidová slovesnost. Žádná ze zvěstí se zatím nenaplnila, ale nečekejte, že Růžička zůstane jen konzultantem v Kadani. Ta je novou nástupní stanicí. Než se zvedne vítr a věci se dají do pohybu.

 
Články odjinud


Články odjinud