Slzy? Říha získal, ale i ztratil. Dál se posune, když bude nad věcí | iSport.cz
30. května 2019 • 16:45

Slzy? Říha získal, ale i ztratil. Dál se posune, když bude nad věcí

TOP VIDEA
T9Laky má hattrick! Neskutečný pocit, pořád to vydýchávám, říká. Chválil i atmosféru T9Laky má hattrick! Neskutečný pocit, pořád to vydýchávám, říká. Chválil i atmosféru
Rangers omlazují, ale na play-off teď nemají, tvrdí Pavelec Rangers omlazují, ale na play-off teď nemají, tvrdí Pavelec
VŠECHNA VIDEA ZDE

Miloš Říha zaskočil na pondělní tiskové konferenci po mistrovství světa úplně všechny. Hráči po sobě koukali, novináři taky. Fanoušci, kteří sledovali přímý přenos, museli zírat. Státní trenér brečel. Litoval hráče a tým, který skončil na čtvrtém místě. Neudržel emoce, pustil je ze sebe ven. Dost touhle scénou získal, ale i ztratil.Miloš Říha je muž, který v emocích pracuje i žije a nemění se. Využívá celou jejich škálu, pozitivní, negativní i ty, jimiž si dovede získat lidi kolem sebe. Neumí fungovat bez nich. Proto je jeho silnou stránkou, že vždycky v určitém období dokázal svoje týmy totálně vymačkat až na dřeň. Proto se nedovede kontrolovat, když mluví s rozhodčími, a někdy máte pocit, že je do deseti minut profackuje. Proto ho milují i obyčejní chlapi, kteří hráli hokej maximálně na krajské úrovni, ale on mezi ně v klidu zapluje, jako by byl jeden z nich, vykládá historky, na nic si nehraje. Taky tady jede naplno, nebere podobné věci jako povinnost.

Zpátky k jeho slzám. Taky jste slyšeli, že to dobře sehrál? Ne, to bych vážně neřekl. On není jenom sopka s lávou. Kdo jeho práci poznal aspoň trochu zblízka, to potvrdí. Tady byl zkrátka on, ne tvrdý boss, ale Miloš Říha.

Pláčem získal na svoji stranu početnou skupinu fans. Logicky, chytlo je, že „Milošovi“ bylo všechno líto. Cítili z něj, jak mu na reprezentaci záleží. Najednou vnímali, že on je jedním z nich. Ne chladný stroj, co má místo srdce ledovou kostku a myslí jen ve statistikách, číslech a bodech. Užili si slova o hrdosti.

Tohle je přesně oblast, v níž je Říha tak unikátní. Nestydí se za to, jaký je, postupně poznal, že nemá cenu maskovat svoje vlastnosti, které ostatní berou jako slabiny, ale spíš jim je potřeba dát volný průchod.

Tím se volně dostáváme k tomu, kde pláčem ztratil. Odborná veřejnost mu za výstup z tiskové konference kladné body neudělí. Spíš naopak. 

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)

Články odjinud


Články odjinud