Slzy? Říha získal, ale i ztratil. Dál se posune, když bude nad věcí | iSport.cz
30. května 2019 • 16:45

Slzy? Říha získal, ale i ztratil. Dál se posune, když bude nad věcí

TOP VIDEA
Čeští fotbalisté v exotice: Němec, Karoch, Caha zkusil Írán
NEJ transparenty z českých fotbalových stadionů: Ostré vzkazy i masivní chorea
VŠECHNA VIDEA ZDE

Miloš Říha zaskočil na pondělní tiskové konferenci po mistrovství světa úplně všechny. Hráči po sobě koukali, novináři taky. Fanoušci, kteří sledovali přímý přenos, museli zírat. Státní trenér brečel. Litoval hráče a tým, který skončil na čtvrtém místě. Neudržel emoce, pustil je ze sebe ven. Dost touhle scénou získal, ale i ztratil.Miloš Říha je muž, který v emocích pracuje i žije a nemění se. Využívá celou jejich škálu, pozitivní, negativní i ty, jimiž si dovede získat lidi kolem sebe. Neumí fungovat bez nich. Proto je jeho silnou stránkou, že vždycky v určitém období dokázal svoje týmy totálně vymačkat až na dřeň. Proto se nedovede kontrolovat, když mluví s rozhodčími, a někdy máte pocit, že je do deseti minut profackuje. Proto ho milují i obyčejní chlapi, kteří hráli hokej maximálně na krajské úrovni, ale on mezi ně v klidu zapluje, jako by byl jeden z nich, vykládá historky, na nic si nehraje. Taky tady jede naplno, nebere podobné věci jako povinnost.

Zpátky k jeho slzám. Taky jste slyšeli, že to dobře sehrál? Ne, to bych vážně neřekl. On není jenom sopka s lávou. Kdo jeho práci poznal aspoň trochu zblízka, to potvrdí. Tady byl zkrátka on, ne tvrdý boss, ale Miloš Říha.

Pláčem získal na svoji stranu početnou skupinu fans. Logicky, chytlo je, že „Milošovi“ bylo všechno líto. Cítili z něj, jak mu na reprezentaci záleží. Najednou vnímali, že on je jedním z nich. Ne chladný stroj, co má místo srdce ledovou kostku a myslí jen ve statistikách, číslech a bodech. Užili si slova o hrdosti.

Tohle je přesně oblast, v níž je Říha tak unikátní. Nestydí se za to, jaký je, postupně poznal, že nemá cenu maskovat svoje vlastnosti, které ostatní berou jako slabiny, ale spíš jim je potřeba dát volný průchod.

Tím se volně dostáváme k tomu, kde pláčem ztratil. Odborná veřejnost mu za výstup z tiskové konference kladné body neudělí. Spíš naopak. 

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Herní počítače na Heuréka.cz * Herní sluchátka na Heuréka.cz * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud