Sparta pro Rumuny? Šural budí vášně, ale tady končí (Jarolímova) legrace | iSport.cz
30. srpna 2018 • 11:50

Sparta pro Rumuny? Šural budí vášně, ale tady končí (Jarolímova) legrace

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byl to povedený bonmot, který se zaslouženě dočkal širokého ohlasu. Tedy vlastně ani ne bonmot, možná prostý popis reality. „Spartu by měl sledovat spíš trenér rumunského nároďáku,“ pobavil kouč české reprezentace Karel Jarolím před blížícími se zápasy s Ukrajinou a Ruskem. Narážel tím na cizineckou legii, která (pod tuzemským trenérem) až na dvě výjimky opanovala základní sestavu letenského týmu – naposledy na Bohemians v čele se čtyřmi rumunskými akvizicemi. A tak v nominaci, jež ovšem ještě může doznat změn, není ani jediný sparťan. Ani Martin Frýdek, ani Josef Šural. Oba jsou zatím jen mezi náhradníky. Komentář deníku Sport rozebírá, proč by ale letenský kapitán v národním týmu měl figurovat a v čem je mužstvu i přes své chyby prospěšný.Do Sparty je snadné se trefit. Nepatřím mezi moralisty, kteří se nad tím pozastavují. Tak to prostě, nejen ve fotbale, bývá. Sama si ostatně nabíhá, poskytuje dostatek munice na ostřelování. V případě Šurala však pro mě (Jarolímova) legrace končí.

Šural je navzdory propíraným negativům hráčem, jehož by trenér v současné konkurenci české ligy, ale i útočníků v národním týmu (nyní jsou v nominaci dva: Michael Krmenčík a Patrik Schick), neměl opomenout. Respektive není příliš zřejmé, proč k němu přistupovat tímhle způsobem.

Šural budí vášně, ale na tuzemskou soutěž je pořád vysoce nadstandardní hráč. Toužily po něm Slavia i Sparta. Když kývl Letenským, najednou byl pro slávisty persona non grata.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud