Přiznejte se, kdo nevěřil Kolářovi?! Ale no tak, opatrnost byla (a je) na místě | iSport.cz
8. listopadu 2019 • 13:08

Přiznejte se, kdo nevěřil Kolářovi?! Ale no tak, opatrnost byla (a je) na místě

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Lipsko - Atlético 2:1. Schick a spol. v semifinále Ligy mistrů
Nejlepší přestupová období historie: Kdy se nejvíc zaskvěly Barca nebo AC Milán?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rozmohl se nám tady takový nešvar... Ba ne, vážněji: po takřka nadlidském výkonu slávisty Ondřeje Koláře v Barceloně vypuklo hlavně na sociálních sítích pomalu sebemrskačství těch, kdo při jeho příchodu kroutili hlavou, nebo ho rovnou kritizovali. K tomu se přidaly laškovně rýpavé nebo třeba i vítězoslavné výzvy, ať se ten, kdo nevěřil, přihlásí a kaje se. Rád na tomto místě poskytnu obhajobu pochybovačům, kteří si nebyli akvizicí zcela jisti.Pozastavovat se nad Kolářovým přestupem z Liberce do Slavie za 25 milionů korun, ale i jeho úvodní etapou v novém angažmá vypadá na roztrhání slávistické permanentky nebo expertní licence. Jenže pozor, z dnešního pohledu. Doznání a slova omluv jsou sympatickým gestem vyjadřujícím Kolářovi zasloužený obdiv, ale pocit provinění (bavíme se i nadále s nadsázkou) mohou mít jen ti, kdo se dopustili zbytečně radikálních soudů.

Vraťme se tedy o necelé dva roky zpět, kdy se fantom v rukavicích vydal zpod Ještědu do Prahy. Už v Liberci zaujal a bylo zřejmé, že tohle není obyčejný brankář. Čísla ovšem přesvědčivé vodítko nedávala: po jediném utkání a debutu v ročníku 2013/14 jich v dalším následovalo 16, pak si tři sezony v nejvyšší soutěži neškrtnul, až přišlo pouhých třináct zápasů předcházejících slávistickému angažmá. Tyhle „vstupní údaje“ spojené se zdravotními trably skutečně vybízely k opatrnosti a rezervě.

Ne, nebylo vyhráno. Vždyť Kolář byl přesazen do úplně jiného prostředí, dostal se na zcela odlišný level. Čekaly ho nové, nepoznané výzvy a s nimi spojený tlak. Mnoho talentovaných hráčů kvůli tomu zapadlo, nezvládli to… Kolář při tom není „týpek“, z jehož chování by vyzařovalo nezměrné sebevědomí.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud