Vylité kafíčko. Krmenčík na sebe "žaluje", ale taky utíká české nátuře | iSport.cz
30. května 2020 • 04:40

Vylité kafíčko. Krmenčík na sebe "žaluje", ale taky utíká české nátuře

Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to zavedený, svébytný žánr. Jeden by řekl, že už vyšel z módy a vrací se jen jako reprízy starých pořadů v televizi o prázdninách. Jenže tenhle se točí znovu a znovu. Odchody českých fotbalistů do zahraničí nabízejí stále stejnou, a zároveň aktuální látku – i když se píše rok 2020.Jde tu o příběh, kdy hlavní hrdina se široce otevřenýma očima a jak Alenka v říši divů sleduje, jak to v cizině chodí a co všechno je jinak než v teple bezpečného domova. Je to pohádka se zatraceně realistickými kulisami a peripetiemi. Fotbalová, a ještě víc životní změna, která dokáže otřást zavedenými pořádky, ba způsobit hotové zemětřesení.

Aby nedošlo k mýlce: zvládnout takový převrat v životě nemusí být lehký úkol pro nikoho. A každý transfer tuzemských hráčů na zajímavé adresy za hradbou českých hor je hoden uznání. Pokud je to do některé z top 5 soutěží v Evropě, tím většího.

I méně věhlasné destinace však rozhodně nejsou k zahození. Jako Jupiler League, konkrétně Club Bruggy. Právě tam se vysněného angažmá v lednu konečně dostalo plzeňskému a reprezentačnímu útočníkovi Michaelu Krmenčíkovi .

A trojnásobný český mistr hned vzal do rukou pohár pro vítěze předčasně ukončené belgické ligy, v níž nastoupil do šesti zápasů. „Přišel jsem k tomu jako slepý k houslím, ale vážím si toho,“ pravil sympaticky bijec z útoku.

S upřímností i určitou bezelstností se v rozhovorech rozpovídal rovněž o tom, co nového v Belgii zažil. A často musíte jeho slova podtrhnout vlnovkou a významně zvednout obočí.

Jako prvního však nechme promluvit

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
2

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud