Priskeho kurz je správný. Nesmí se ale bát tvrdých slov, abych mu (dál) věřil

Video placeholder
Sparta na Anfieldu? Střet dvou odlišných světů, Letenští na soupeře neměli
Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp se zdraví se svým protějškem ze Sparty Brianem Priskem
Indrit Tuci nastoupil na Anfieldu ve druhé půli
Brian Priske během utkání na hřišti Liverpoolu
Veljko Birmančevič bojuje o míč s Mohamedem Salahem
Angelo Preciado během utkání na Liverpoolu
Fanoušci Sparty v Liverpoolu
Fanoušci Sparty přijeli na Anfield v hojném počtu
16
Fotogalerie
Blogy
Vstoupit do diskuse (17)

BLOG ŠTĚPÁNA FILÍPKA | Velmi těžké období má za sebou sparťanský trenér Brian Priske. Minisérie dvou výjimečných utkání s Liverpoolem proložených ostrou konfrontací s Plzní skončila drtivými debakly a celkovým skóre 2:15. Nepochybně je obzvlášť v případě Liverpoolu brát v potaz extratřídu protivníka, ale už to, že „mainstreamovým“ dojmem z úvodního výprasku 1:5 bylo ocenění odvážného přístupu a setrvání u herního způsobu, je svým způsobem bonus a ocenění za celkové fungování dánského projektu. Katastrofální chování defenzivy Letenských však nelze komentovat stylem, jakým to Priske dělá. Jinak ztratí velkou devizu – uvěřitelnost, autenticitu.

„Liverpool je jinde.“ Nebo: „Týmová i individuální kvalita je jinde.“ A tak podobně v různých variacích. V těchto slovech se koncentruje hlavní vzkaz, který Priske vyslal veřejnosti po drtivé odvetě 1:6 na Anfield Road. Skutečně, Liverpool „je jinde“, ale ani při vědomí jeho mimořádné síly to nesmí zakrýt vlastní nedostatky. Takové, které se opakují a jsou hlubšího rázu. To, že proti takovému Liverpoolu vyniknou více, je nasnadě, protivník vás k nim přinutí, ale tvrdím, že k nadměrnému množství inkasovaných gólů mimořádná kvalita, úsilí a dovednosti anglického týmu nevedly v první řadě, respektive bezezbytku. Důvody bych hledal spíš ve špatných návycích, neopatrnosti, neschopnosti se poučit a neobratnosti v řešení opakujících se situací, ale i (aktuálně) zlé mentální kondici a reakci.

Kompletní ZNÁMKOVÁNÍ hráčů Sparty za zápas v Liverpoolu čtěte ZDE>>>

Rozsáhlý trenérský štáb za to nese spoluodpovědnost. Není zkrátka možné, aby se hrozivé omyly a škobrtnutí vršily. Aby byl lídr Ladislav Krejčí v tolika zápasech špatně nastavený – to, že není v konformní situaci, z něho přímo čiší. A soupeři to vnímají, dokážou se zaměřit na slabiny jeho i dalších stoperů, včetně Filipa Panáka. Tři červené karty pro Krejčího a osm pro celý tým v této ligové sezoně jsou pak naprosto alarmující a budí logicky otázky, v jakém prostředí se hráči pohybují a proč jim takové jednání umožňuje.

Čtěte zdarma až do konce

Exkluzivní pokračování článku čeká pouze na registrované čtenáře.
  • Registrace je snadná, rychlá a zcela zdarma!
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu - známkování hráčů, diskuze, ankety a další
Vstoupit do diskuze (17)