Bolt se vysmívá Gatlinovi: Plivl mi přes dráhu, říká jamajský rekordman | iSport.cz
4. června 2012 • 10:33

Bolt se vysmívá Gatlinovi: Plivl mi přes dráhu, říká jamajský rekordman

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
NOVÁ GENERACE (2. díl): Uvnitř akademie FAČR. Jak fungují a proč jsou revoluční
Teplice - Liberec očima redaktora: Jaká opatření musel dodržovat? Co ohlasy?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jamajský sprinter Usain Bolt v rozhovoru pro CNN řekl, že se ho Američan Justin Gatlin loni na mítinku v Záhřebu snažil zastrašit a při rozcvičování plivl přes jeho dráhu. Pokračuje tak mediální přestřelka dvou posledních olympijských vítězů v běhu na sto metrů.Dopingový hříšník Justin Gatlin se vrací do hry světového sprintu. Na dráze se mu to podařilo květnovým vítězstvím na mítinku Diamantové ligy v Dauhá, v mediálním prostoru pak vtáhl do série vyjádření samotného Usaina Bolta.

Jamajčan se nejdřív vysmál Gatlinově hlášce, že Boltova show nudí. A v rozhovoru pro CNN s bývalým britským sprinterem Linfordem Christiem dal k dobru historku z loňského září, kdy s Gatlinem závodil v Záhřebu.

„Tehdy udělal něco, co mi přišlo fakt legrační,“ vyprávěl Bolt. „Chodili jsme tam a zpět a on plivl přes moji dráhu. Věděl jsem, že mě tím chtěl zastrašit, ale mě to přišlo opravdu legrační.“

Bolt se s Gatlinem na stovce zatím utkal jen dvakrát v historii, právě během loňského září. Ve zmiňovaném závodě v Záhřebu i o pár dní později v Bruselu amerického soupeře vždy bez problémů porazil.

Bolt věděl, že měl na vícBolt věděl, že měl na vícFoto Barbora Reichová (Sport)

Letos je však situace trochu odlišná. Gatlin před měsícem na mítinku v Dauhá porazil bývalého světového rekordmana Asafu Powella, vyhrál kvalitním časem 9,87 sekundy a zařadil se tak mezi favority olympiády v Londýně.

Rychleji letos běželi jen úřadující mistr světa Yohan Blake z Jamajky (9,84) a Bolt, který vede tabulky výkonem z Říma 9,76.

Byl to právě Bolt, který do smrtelně vážné show testosteronových eg mužského sprintu vnesl lehkost a humor. Gatlinova zlatá éra z let 2004 a 2005 napak ještě spadá do doby, kdy se na sebe sprinteři mračili a v médiích se častovali vyjádřeními ve stylu soubojů v boxerské těžké váze.

A Gatlin se svého stylu drží stále. Boltovu show označil za nudnou, což Jamajčanovi přišlo směšné. „Gatlin svou šanci měl,“ reagoval Bolt.
Gatlin se však v přestřelkách na dálku nechce dát zadarmo.

„Nevěděl jsem, že ve sportu existuje nějaký počítač šancí,“ citovaly Gatliny stránky britského deníku Daily Mail. „Netrénuju šest dní v týdnu, pět hodin denně, abych útočil na stříbro, nebo na bronz. Olympijské zlato už mám a chystám se vyhrát další.“

Největší hvězda Zlaté tretry si přála větší teplo
Největší hvězda Zlaté tretry si přála větší teplo

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy by mohla pokračovat od 25. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud