Fór roku: Želvu nalezenou na parkovišti pojmenovali po Boltovi

To by si asi Bolt netipl, že se po něm jednou bude jmenovat želva.
To by si asi Bolt netipl, že se po něm jednou bude jmenovat želva.Zdroj: Reuters
nit
Atletika
Začít diskusi (0)

Jamajský sprinter Usain Bolt se stal legendou jako nejrychlejší muž historie. Vysloužil si ale taky zvláštní poctu. Jeden ze skotských ochránců zvířat po něm pojmenoval želvu, kterou našel na parkovišti mezi auty.

Zdomácnělá želva zřejmě utekla svým majitelům z okolí a svou přezdívku si vysloužila kvůli mrštným pohybům, kterými se snažila uniknout před záchranáři.

„Želvy utíkat umí a jsou mnohem rychlejší, než by si většina lidí myslela. Doufám, že se Boltův majitel přihlásí a želva se brzy vrátí domů,“ doufá záchranářka Ashley Griffinová.

Skutečný Usain Bolt si zatím užívá poolympijské slávy a přemýšlí, co dál. Jednou z možností je kariéra v kriketu, který v mládežnickém věku hrával. O jeho služby stojí australský tým Melbourne Stars. Bolt téma své možné kriketové budoucnosti s australskými novináři probíral už během Her.

„Budeme s ním jednat a pracovat na jeho možné roli v týmu,“ řekl kapitán týmu Shane Warne.

Začít diskuzi