Neporažená sprinterka cílí na Tretru. Začínám se bát o rekord, říká Netoličková | iSport.cz
Květoslav Šimek
6. prosince 2018 • 13:50

Neporažená sprinterka cílí na Tretru. Začínám se bát o rekord, říká Netoličková

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Plzeň jako Guardiola, Slavia jako Klopp. Kdo má větší potenciál?
TOP MOMENTY KOLA: Kanonáda v Plzni, rekord Koláře, první gól Karabce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zlatá tretra Ostrava 2019 hlásí první světovou hvězdu. Na Městském stadionu bude 20. června startovat bahamská sprinterka Shaunae Millerová-Uibová, která v tomto roce na tratích 200 a 400 metrů neprohrála jediný závod. „Začínám se bát o rekord,“ pousmála se Táňa Netoličková, která od roku 1983 drží mítinkové maximum na čtvrtce (49,67 s). Novinkou jsou výrazně zlevněné vstupenky. Na všechna místa (s výjimkou hlavní tribuny) jsou vstupenky za 200 korun. Předprodej v síti Ticketstream právě začal.Jakou trať si Millerová-Uibová vybere? Teoreticky může startovat na 200, 300 i 400 metrů. „Na Zlatou tretru se velmi těším, o disciplíně se rozhodnu podle tréninku,“ vzkázala bahamská sprinterka z Monaka, kde byla mezi finalistkami ankety Atlet roku 2018. Vítězství jí uniklo jen těsně, předčila ji dálkařka Ibarguenová z Kolumbie.

Manažer mítinku Alfonz Juck upozorňuje, že ať už si Millerová-Uibová vybere jakoukoliv disciplínu, může v ní rekordy atakovat. „Na dvoustovce má národní rekord 21,88, na čtyřstovce 48,97 a drží halový světový rekord na třístovce 35,45. V kterékoliv disciplíně může atakovat historická maxima mítinku.“

Shaunae Miller-Uibo zve na Zlatou tretru

Rekord Netoličkové (Kocembové) platí od roku 1983. Je to třetí nejstarší ženské maximum Zlaté tretry. Nejstarší je rekord Jarmily Kratochvílové na dvoustovce (22,07 s). „Rekordy jsou od toho, aby se překonávaly,“ hlásí Táňa Netoličková. „Těší mě, že ten můj stále drží, ale začínám se o něj bát.“

Pořadatelé oznámili už i první česká jména pro Zlatou tretu 2019. Simona Vrzalová se představí na 1500 metrů, Nikola Ogrodníková v oštěpu. „Tretra je moje srdeční záležitost, startovala jsem tady čtyřikrát a pokaždé jsem se zlepšila. Doufám, že se zlepším znovu,“ říká Vrzalová.

V oštěpařském sektoru se rýsuje pikantní souboj Ogrodníková - Špotáková. „Barboru jsme samozřejmě oslovili, uvidíme, jak jí bude Tretra pasovat do plánovaného programu akcí,“ dodal Juck.

Shaunae Miller-Uibo zve na Zlatou tretru

Fanoušky může těšit zlevněné vstupné - všechna místa (kromě hlavní tribuny) jsou za 200 korun. Děti do 15 let za 100 korun a koupit je možné i rodinnou vstupenku za 500 korun pro dva dospělé a dvě děti. „Program bude končit do 20.15 hodin, aby se fanoušci dostali pohodlně domů a jednáme i o vypravení speciálního vlaku Ostrava - Praha, pokud o něj bude zájem,“ doplnil šéf vítkovické atletiky Oldřich Zvolánek.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud