Běhal jako Bolt! Johnson je po mrtvici. Levou nohu jsem vůbec necítil, přiznal | iSport.cz
21. listopadu 2018 • 11:58

Běhal jako Bolt! Johnson je po mrtvici. Levou nohu jsem vůbec necítil, přiznal

TOP VIDEA
Kouč Brazílie: Češi? Čekáme hlubokou defenzivu. Ale nemusí být tak rychlá Kouč Brazílie: Češi? Čekáme hlubokou defenzivu. Ale nemusí být tak rychlá
Mladá Boleslav - Liberec: Hudáček se proletěl! Kurka předvedl parádní bodyček Mladá Boleslav - Liberec: Hudáček se proletěl! Kurka předvedl parádní bodyček
VŠECHNA VIDEA ZDE

Legendární americký sprinter Michael Johnson se zotavuje z mrtvice, kterou utrpěl v září. Čtyřnásobný olympijský vítěz a devítinásobný mistr světa se do života vracel z bodu nula. „Měl jsem opravdu štěstí,“ řekl Johnson pro BBC.Před nástupem Usaina Bolta to byl právě Michael Johnson, kdo byl v historii zapsaný jako sprinterský fenomén. Závody na 100 metrů sice neběhal, byl ale králem dvoustovky a čtyřstovky. Na MS 1995 v Göteborgu a OH 1996 v Atlantě dokonce vyhrál obě disciplíny současně.

Právě na olympiádě v Atlantě zaběhl světový rekord na 200 metrů 19,32 sekundy, který překonal až po dvanácti letech na OH v Pekingu Usain Bolt. Jeho světový rekord na 400 metrů 43,18 sekundy z roku 1999 překonal až před dvěma lety na olympiádě v Riu Wayde van Niekerk.

„Po třech měsících od mrtvice už jsem docela zpátky v normálu,“ řekl BBC Johnson, kterému těsně po mozkové příhodě trvalo v nemocnici ujít dvoustovku dlouhých patnáct minut.

„Věděl jsem, že mě čeká hodně tvrdé práce. To je něco, na co jsem zvyklý. Po malých krůčcích jsem se zlepšoval a dávalo mi to naději,“ řekl Johnson.

Po zářijovém tréninku pocítil Johnson brnění v levé ruce a po celé levé straně jeho těla. Rozhodl se nic neriskovat a ihned odjel do nemocnice.

„Po magnetické rezonanci jsem sotva slezl z lehátka. Nemohl jsem chodit, s levou nohou jsem nemohl ani hnout,“ líčil Johsnon. „Ruku jsem měl taky hodně ztuhlou. Necítil jsem ji a s prsty to bylo problematické. Bylo to hodně emocionální. Začnete přemýšlet: Co bude dál s mým životem? Jakou kvalitu života budu mít? Bude se moct sám obléknout? Bude se schopen sám o sebe postarat, nebo se o mě budou muset starat mí blízcí?“

Doktoři v nemocnici nasadili Johnsonovi fyzickou terapii, musel se co nejdřív začít hýbat. „Dva dny po mrtvici jsem slezl z postele a s pomocí jsem za chodítkem šel po nemocnici, ironicky to byla vzdálenost dvou set metrů. Změřili jsme to a trvalo mi to patnáct minut,“ vyprávěl Johnson, bývalý dvoustovkový král.

„Normálně by to bylo zneklidňující, býval jsem na téhle tratit nejrychlejší na světě, ale mě to povzbudilo. Cítil jsem, že se znovu učím každým krokem. Použil jsem mentální nastavení olympionika. Snažím se stále zlepšovat,“ dodal Johnson.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud