19. března 2022 • 17:50

Překážkářka Jiranová nepostoupila na MS z rozběhu, trápilo ji zdraví

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Derby? Ostuda, reklama na nenávist, říkají Saňák a Zelenka. Haraslín oživil Spartu
Lukáš Sadílek musel před vhazováním měnit míč. Podívejte se na jeho dlouhé auty z úvodu derby
VŠECHNA VIDEA ZDE

Překážkářka Helena Jiranová nepostoupila na halovém mistrovství světa z rozběhu. Česká atletka, kterou v uplynulých dvou týdnech trápily zdravotní problémy, ve svém běhu na 60 metrů překážek obsadila poslední sedmou pozici v čase 8,25 sekundy. Vyřazena je překvapivě i jedna z favoritek, mistryně světa z venkovní stovky překážek z roku 2015 a nejrychlejší žena této sezony Danielle Williamsová z Jamajky.



Jiranová odlétala na šampionát do Bělehradu s denním zpožděním. „Říkala jsem si, že po tom, co jsem v čtrnácti dnech překousla a zvládla, že by postup do semifinále byl za odměnu. Mrzí mě, že jsem nedokázala prodat to, na co jsem měla, a že jsem to prostě pokazila,“ litovala v rozhovoru pro Českou televizi.

Peripetie závodnice, která si letos vylepšila osobní rekord na 8,03 sekundy, začaly po halovém mistrovství republiky. „Pak jsem měla problém se zády, takže jsme nemohli skoro vůbec trénovat. Když jsem mohla trénovat, tak jsem dostala střevní potíže, byla jsem i v nemocnici na injekci a na kapačce,“ dodala atletka, která celkově obsadila 35. místo.

Ve svém běhu zaostala jen o dvě setiny za Williamsovou, která měla kolizi hned se dvěma překážkami, přičemž tu druhu kolenem zlomila, ztratila rytmus a halový světový šampionát pro ni skončil předčasně. Nejrychlejší čas v rozběhu předvedla Francouzka Cyréna Sambaová-Mayelaová (7,91).

O halový světový titul na 800 metrů nebude bojovat stříbrná olympijská medailistka Keely Hodgkinsonová. Dvacetiletá Britka, která časem 1:57,20 o více než sekundu vévodila letošním halovým světovým tabulkám, těsně před rozběhem odstoupila kvůli zranění předního stehenního svalu.

Jiranová byla jedinou českou zástupkyní v dnešním dopoledním programu v Bělehradě. Vpodvečer čeká finále tyčkařku Amálii Švábkovou, koulaře Tomáše Staňka a čtvrtkaře Patrika Šorma.

Halové mistrovství světa v atletice v Bělehradě:

Finále - muži:
Sedmiboj (po 6 disciplínách): 1. Ehammer (Švýc.) 5634 b. (60 m: 6,72 - dálka: 804 - koule: 14,23 - výška: 205 - 60 m př.: 7,75 - tyč: 510), 2. Warner 5611, 3. Moloney (Austr.) 5504.

Ženy:
Výška: 1. Mahučichová (Ukr.) 202, 2. Pattersonová (Austr.) 200, 3. Dubovická (Kaz.) 198.

Rozběhy - ženy:
60 m př.: 1. Sambaová-Mayelaová (Fr.) 7,91, ...35. Jiranová (ČR) 8,25 - nepostoupila do semifinále.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud