Obhájci z Toronta ukončili sérii Lakers. Antetokounmpo řídil výhru Milwaukee

0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
Sport Magazín a otevřená zpověď fotbalisty Martina Fenina

Basketbalisté Toronta obhajující titul v NBA vyhráli v neděli 113:104 na hřišti Los Angeles Lakers a přerušili sedmizápasovou vítěznou sérii kalifornského klubu. Oba celky nyní mají na kontě sedm výher a dvě porážky. Dotáhl se na ně Denver, který zvítězil 100:98 po prodloužení nad Minnesotou. Lepší je už jen Boston s jedinou porážkou. Giannis Antetokounmpo řídil 35 body výhru Milwaukee nad Oklahomou 121:119.

Toronto bylo po odchodu nejužitečnějšího hráče letošního play off Kawhiho Leonarda mnohými odepisováno, ale proti Lakers ukázalo, že je stále jedním z favoritů. Do utkání nastoupilo bez dalších dvou opor Serge Ibaky a především Kylea Lowryho, přesto dokázalo Lakers přehrát.

Domácí vedli většinu první první půle, a to až o jedenáct bodů, ale druhý poločas patřil kanadskému celku. Ten velmi dobře bránil LeBrona Jamese, který dal jen 13 bodů. Méně zaznamenal naposledy v dubnu 2018. Přesto si připsal už 85. triple double v kariéře, když přidal 15 asistencí a 13 doskoků. Anthony Davis dal 27 bodů, ale Toronto těžilo z toho, že ofenzivu rozdělilo mezi více hráčů. Lídry byli Pascal Siakam s 24 body a 11 doskoky a Fred VanVleet s 23 body a 10 asistencemi. Siakam dal klíčových pět bodů v předposlední minutě, kdy zastavil nápor Lakers a jejich snahu o obrat.

Drama se odehrálo v Minnesotě, kde domácí svedli lítou bitvu s Denverem. Nuggets měli v závěru normální hrací doby dvě šance na rozhodnutí, ale Jamal Murray dvakrát minul. V prodloužení si míč vzal za nerozhodného stavu Nikola Jokič a tři sekundy před koncem střelou z otočky po odskoku rozhodl. Srbský pivot obstaral druhou vítěznou střelu týmu po sobě poté, co zařídil i minulý triumf nad Philadelphií.

"My se jen stáhneme a díváme se. Při jeho střelách mu naprosto věřím. Prostě nám stačí dostat míč k němu," chválil Jokiče jeho spoluhráč Paul Millsap. "V poslední čtvrtině se nám nedařilo, ale dovedli jsme zápas alespoň do prodloužení, ve kterém jsme se mohli zvednout a to se povedlo," uvedl Jokič k tomu, že Nuggets ztratili až šestnáctibodové vedení.

O pouhé dva body vyhráli i Milwaukee Bucks nad Oklahomou 121:119. Giannis Antetokounmpo k tomu přispěl 35 body a 16 doskoky, z toho 24 bodů dal ve druhé půli. Půl minuty před koncem bylo srovnáno, ale pak Brook Lopez vstřelil klíčovou trojku. Oklahoma vzápětí netrefila a Bucks už dovedli duel k vítězství.

2. Utah 9 6 3 66,7
3. Minnesota 9 5 4 55,6