Basketbalistky znají soupeřky na červnové ME: domácí Francie i Rusko | iSport.cz
8. března 2021 • 13:20

Basketbalistky znají soupeřky na červnové ME: domácí Francie i Rusko

Autor: ČTK, krm
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJEM: Další smršť, co semlela Slavii. Na hřišti klobouk dolů, mimo něj antireklama
Podívejte se, jak si Karlos Vémola pořídil domů krokodýlí obry
VŠECHNA VIDEA ZDE

České basketbalistky se na červnovém mistrovství Evropy utkají v základní skupině D ve Štrasburku s domácí Francií, Ruskem a Chorvatskem. Rozhodl o tom dnešní los ve Valencii, kde turnaj vyvrcholí. V případě úspěchu se tam svěřenkyně trenéra Štefana Svitka budou stěhovat na semifinále či zápasy o konečné umístění.Český tým byl před losem v Národním muzeu ve španělském městě nasazen do třetího koše spolu s Běloruskem, Černou Horou a Tureckem, na které tak nemohl v základní skupině narazit. Vytažen byl až jako poslední a přiřadil se do skupiny k domácím finalistkám posledních čtyř kontinentálních šampionátů a Rusku, poté tuto trojici doplnilo Chorvatsko.

Souboj s Francií si Češky zopakují z minulého ME 2019, kde na úvod v Rize prohrály 61:74. Nakonec skončily na turnaji na předposledním 15. místě. Francouzky dokráčely počtvrté v řadě do finále, kde v Bělehradě nestačily na Španělsko a nenavázaly na triumfy z let 2001 a 2009.

Soutěžní duely s Ruskem se českému výběru dlouho vyhýbaly a ve Štrasburku se tak mohou snažit o odvetu ze semifinálovou porážku z ME v Lodži z roku 2011. S Chorvatskem se utkal Svitkův výběr předloni v červnu v Piešťanech v generálce na ME a vyhrál 79:59. Na Euru se oba týmy utkaly v roce 2013 ve jiném francouzském městě Trélazé a Češky zvítězily v základní skupině 74:68.

Turnaj se bude hrát od 17. do 27. června. Dvě skupiny a dvě čtvrtfinále budou hostit Štrasburk i Valencie, kde se bude od semifinále i zápasy o 5. až 8. místo pokračovat.

Los mistrovství Evropy basketbalistek 2021 ve Španělsku a Francii (17. až 27. června):

Skupina A (Valencia): Švédsko, Bělorusko, Španělsko, Slovensko.
Skupina B (Valencia): Černá Hora, Itálie, Srbsko, Řecko.
Skupina C (Štrasburk): Bosna a Hercegovina, Slovinsko, Belgie, Turecko.
Skupina D (Štrasburk): Francie, Rusko, Česká republika, Chorvatsko.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud