Tour de France 2018 | Kdo vyhraje Tour? Froomea pohání vidina hattricku, Aru je mimo hru | iSport.cz
21. července 2017 • 04:40

Kdo vyhraje Tour? Froomea pohání vidina hattricku, Aru je mimo hru

 • Kdo vyhraje žlutý dres?FOTO: Koláž iSport.cz

  Tour de France se pomalu blíží do Paříže, kde už proběhnou pouze oslavy. Žlutý dres pro lídra závodu zatím stále drží Chris Froome, jeho náskok ovšem není velký a stát se může cokoliv. Zejména pokud v sobotní časovce jakkoliv zaváhá. Kdo ho ještě může ohrozit a kdo už je téměř mimo hru?

 • Chris Froome

  Chris Froome si ve 14. etapě vybojoval žlutý trikot zpátky

  Žlutý trikot obléká po většinu závodu, až na dvě etapy, kdy ho musel předat Aruovi, si své prvenství dokázal pohlídat. Ani vidina výhry by ho rozhodit neměla, Tour už ovládl třikrát a na úspěchy je zvyklý, psychicky by tak na tom měl být lépe, než ti za ním. Jeho největší výhodou je však tým Sky: parťáci pro Froomea odvádí obrovský kus práce a jsou výraznou částí jeho úspěchu.

 • Rigoberto Urán

  Rigoberto Urán se vydal v 9. etapě Tour de France ze všech sil a dojel si pro těsný triumf

  Ač je v celkovém žebříčku až na třetím místě a na Chrise Froomea ztrácí 29 vteřin, je jeho největším soupeřem. Dnešní rovinatá etapa by mu neměla dělat žádné problémy, v ní se konečně najdou i jeho týmoví kolegové, kteří v horských etapách trochu tápali. A sobotní časovku by měl podle předpokladů hravě ovládnout. Pro Froomea je největší hrozbou.

 • Romain Bardet

  Romain Bardet ovládl 19. etapu Tour de France

  Před horskými etapami byl největší hrozbou pro britského lídra právě Bardet. Skvělý vrchař se však trápil, po 18. etapě přiznal, že do svého úniku dal veškeré své síly a přesto nezvládl nahnat potřebné vteřiny. Na Froomea ztrácí 23 vteřin, v rovinatých etapách ale není zrovna nejsilnějším.

 • Fabio Aru

  Fabio Aru musí po 14. etapě vracet Froomeovi dres

  Dlouho byl považován za hlavního protivníka Froomea, když ho ve dvanácté etapě obral o žlutý dres a překvapil všechny okolo. Jenže už ve 13. etapě ho musel vrátit a od té doby se trápí. Výpady týmu Sky nezvládá, na vině je i absence jakýchkoliv domestiků, všichni jeho hlavní muži se totiž zranili. Na Tour jede skoro sám za sebe a je to znát.

 • Mikel Landa

  Mikel Landa na Tour válí

  Pokud to náhodou nevyjde Froomeovi, je pořád ve hře jeho týmový kolega Mikel Landa. Jeho neuvěřitelná fyzička se projevila zejména v náročných horských etapách, se kterými si poradil bez mrknutí oka. Na prvenství nohy má, pořád ale platí, že je týmovou jedničkou Froome. Landa ovšem bude v budoucnu ještě hodně nepříjemným soupeřem.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud