16. srpna 2022 • 11:17

Vueltu pojedou dva Češi. Vedle Hirta i debutant. Tohle bude vostrý, hlásil

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kuchta mění styl, Ewerton je na prodej. Svědík k nároďáku? Jediná správná volba
Tomáš Kaberle v Síni slávy Kladna: na co rád vzpomíná?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na Vueltě, jež startuje v pátek v Nizozemsku, se vedle Jana Hirta představí také další český cyklista Vojtěch Řepa. Dvaadvacetiletý talent se vešel do osmičlenné nominace španělského druhodivizního týmu Kern Pharma, jenž bude na poslední letošní Grand Tour díky pozvání pořadatelů.„Tohle bude vostrý,“ napsal Řepa na twitteru k týmové zprávě o nominaci. Bronzový medailista z ME do 23 let z roku 2020 závodí za španělskou stáj druhou sezonu a k debutu na Grand Tour mu pomohlo vystoupení na červnovém závodu Kolem Slovinska.

Řepa v etapovém závodu při vítězství domácího favorita Tadeje Pogačara obsadil páté místo a vyhrál hodnocení jezdců do 23 let. V dubnu byl celkově šestnáctý na závodu Kolem Turecka.

Vueltu pojede na základě dlouhodobých plánů také šestý muž Gira d'Italia Hirt z týmu Intermarché-Wanty-Gobert. Jednatřicetiletý český cyklista už dříve avizoval, že není připraven ve Španělsku bojovat o celkové pořadí a spíše se bude soustředit na dílčí úspěchy ve vrchařských etapách.

Sedmasedmdesátý ročník Vuelty odstartuje v pátek časovkou družstev v Utrechtu a v Nizozemsku bude pokračovat o víkendu ještě dvěma rovinatými etapami. Do Španělska se cyklisté přesunou během volného pondělí, vítěz bude korunován 11. září v Madridu.

Vstoupit do diskuse
0

Cyklistika 2023

Vuelta 2023 (26. 8. - 17. 9. 2023, Španělsko)
Program Profily etap

Tour de France
Výsledky 2023 Startovní listina 2023

Giro d'Italia
Výsledky 2023

Jízdní kola * Elektrokola * Elektroběžky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud