Štybar vyhrál etapu a v závodě Čtyři dny v Dunkerque je druhý

0
Zůstaň, jaký jsi... Řepku hráči žerou, bude výborný trenér, předpovídá Páník
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…

Cyklista Zdeněk Štybar vyhrál po úniku čtvrtou etapu závodu Čtyři dny v Dunkerque a v celkovém pořadí se před závěrečným dějstvím posunul na druhé místo. Na vedoucího Francouze Jimmyho Engoulventa ztrácí 43 sekund, před třetím Němcem Johnem Degenkolbem má k dobru osm vteřin.

Bývalý dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu Štybar dnes dosáhl na trase z Gravelines do Casselu dlouhé 183 kilometrů dosud nejcennějšího vítězství na silnici.

Cílem projel s náskokem deseti sekund před Kolumbijcem Carlosem Betancourem, třetí Francouz Thomas Voeckler ztratil 15 sekund.

Na severu Francie se Štybar prosadil na stupně vítězů už podruhé, v sobotní druhé etapě obsadil druhé místo. V celkové klasifikaci může vylepšit loňský výsledek, kdy skončil v Dunkerque třetí.

V úterý čeká peloton etapa z Béthune do Dunkerque dlouhá 176 km.

Cyklistický závod Čtyři dny v Dunkerque - 4. etapa (183,3 km):
1. Štybar (ČR) 4:38:27, 2. Betancour (Kol.) -10, 3. Voeckler (Fr.), 4. Elmiger (Švýc.), 5. Pichon, 6. Fedrigo (oba Fr.) všichni -15.
Průběžné pořadí:
1. Engoulvent 17:09:09, 2. Štybar -43, 3. Degenkolb (Něm.) -51, 4. Betancour -1:03, 5. Fedrigo -1:06, 6. Voeckler -1:07.