4. srpna 2016 • 13:48

Kreuziger kromě olympiády vynechá další závod. Nepojede Vueltu

Autor:
Roman Kreuziger zahřívá svaly před další etapou Tour de France
TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

Silniční profesionál Roman Kreuziger se po konzultaci se svým cyklistickým týmem Tinkoff rozhodl vynechat poslední z trojice letošních Grand Tours, jíž bude od 20. srpna Vuelta. V barvách stáje, která v profipelotonu po sezoně končí, ho čeká ještě šest závodů."Po poradě se sportovními řediteli Tinkoff jsme se rozhodli vynechat Vueltu a koncentrovat se na další závody, které mě do konce sezony čekají. Pro tým a mně samotného je to určitě nejlepší řešení a optimální rozložení sil," uvedl Kreuziger, desátý muž celkového pořadí nedávné Tour de France, kterou rozjížděl jako jeden z pomocníků lídra Alberta Contadora.

Kreuziger se dopředu vzdal místa v olympijské nominaci s ohledem na náročný program, v němž však s Vueltou počítal, do konce sezony se ale zúčastní ještě šesti jednorázových podniků. Koncem srpna ho čeká GP Ouest-France v Plouay, dva týdny nato závody v Québecu a Montrealu.

Na přelomu září a října přijde na řadu trojblok v podobě závodů Tre Valli Varesine v Itálii, podniku Milán - Turín a Kolem Lombardie. Kreuziger navíc ještě zvažuje účast na evropském šampionátu v Nice v polovině září, neboť ME se vůbec poprvé v historii otevře jezdcům elitní kategorie.

V nejbližší době čeká třicetiletého Kreuzigera, jenž se na nadcházející dvě sezony upsal australské stáji Orica-BikeExchange, desetidenní příprava nad Livignem na Passo d'Eira.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze