25. června 2018 • 04:30

Znechucený Kreuziger: Elkov? Zasloužili by pár facek, to byl vrchol

Autor: ,
TOP VIDEA
RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu? RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu?
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Neprohra Opavy na Letné a vítězství Boleslavi ve Zlíně SÁZKAŘSKÉ TIPY: Neprohra Opavy na Letné a vítězství Boleslavi ve Zlíně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hodně rozezlený a znechucený byl cyklista Roman Kreuziger po nedělním závodě s hromadným startem na mistrovství republiky, který uspořádala jeho žena Michaela. Dopálila ho taktika silné české stáje Elkov Author. A to natolik, že ztratil chuť bojovat o jakékoliv čelní umístění a ze závodu odstoupil."Dneska se mi jelo dobře, atmosféra byla výborná. Dokud jsme si pomáhali se Zdeňkem Štybarem, bylo to fajn, než potom odjela ta skupina, kdy už jsem to nechtěl sjíždět. Ale to, jak Elkov závodí... Když to řeknu slušně, zasloužili by dostat pár facek od pár lidí, protože takhle si nezaslouží vůbec fungovat v cyklistice," řekl Kreuziger novinářům.

Suverénní vítěz! Sagan ovládl společné mistrovství s velkým náskokem
1080p 720p 360p

"Jestli si myslí, že budou mít ve 30 lidech deset svých lidí, nebude tahat žádný z nich a pak budou nastupovat, tak to není způsob závodění. Mají velmi kvalitní úroveň, ale mentálně nejsou vůbec vyspělí na to, aby si určili svého lídra a na toho závodili. Tohle byl od nich vážně vrchol," vysvětlil Kreuziger důvody svého rozladění.

Nezastíral, že byl rozčilený ještě více než v minulých letech, kdy Elkov Author také sázel na početní převahu. "Určitě. Absolutní znechucení z dnešního dne z toho, co závodníci Elkov předváděli. Ale co jsem slyšel, je to v českém pelotonu standard, tak nemělo asi ani cenu si to vyříkávat," přemítal Kreuziger. "Někomu to může připadat nefér, ale tak to v cyklistice chodí," reagoval mistr republiky Josef Černý.

Vladimír Vávra ze stáje Elkov Author a Roman Kreuziger starší
Vladimír Vávra ze stáje Elkov Author a Roman Kreuziger starší

"Bohužel, mají početní převahu. To jsme věděli. Ale převahu mohou mít, to není problém, jenže taky by mohli tahat a ne se tam jen vozit. My jsme chtěli zkusit se Štybym odjet jako skupina, aby to bylo menší a mohli bychom to víc kontrolovat, ale Elkov tom zůstal ve velké převaze - seděli tam v háku," doplnil dvaatřicetiletý Kreuziger, který působí v profi pelotonu od roku 2006.

Ocenil, jakým způsobem si podmanil společný závod pro určení českého i slovenského mistra Peter Sagan, ačkoliv Elkov Author svým únikem nijak neohrožoval. "Přesně na tyhle týmy jako Elkov ale platí někdo, kdo je super silný jako právě Peťo Sagan," uvedl Kreuziger, jehož nyní čeká od závodění více než měsíční pauza.

Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi
1080p 720p 360p

Kreuzigerová pořádá společný šampionát. Dorazí i Peter Sagan
1080p 720p 360p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze