25. června 2008 • 14:50

Favorité jsou z týmu PSK Whirlpool

Martina Sáblíková
TOP góly 4. kola: Faltův gól roku, ultra dělovka Holeše či Dramého paráda
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1

Cyklisté jediného českého profesionálního kontinentálního týmu PSK Whirlpool Author jsou největšími favority hlavní části republikového šampionátu.

V něm jsou po úterní časovce dvojic ve čtvrtek na programu časovky jednotlivců v Třeboni a o víkendu závody s hromadným startem v Jindřichově Hradci.

Loni získali reprezentanti nejlepší domácí stáje oba mužské tituly, časovku vyhrál Stanislav Kozubek a závod s hromadným startem Tomáš Bucháček.

Především ve společném závodě by při početní převaze a kvalitě jezdců této stáje byl zisk zlata kohokoliv jiného obrovským překvapením.

Na startu republikového šampionátu bude chybět několik velkých individualit. Titul v ženské časovce nebude obhajovat bikerka Tereza Huříková, šestnáctinásobná mistryně mezi ženami Lada Kozlíková dala přednost vysokohorské přípravě na olympiádu ve Švýcarsku. Fanoušci neuvidí ani nedělního vítěze závodu Kolem Švýcarska Romana Kreuzigera, který se už chystá na Tour de France.

V časovce může obhájci titulu Kozubkovi znepříjemnit roli šestinásobný domácí šampion v jízdě proti chronometru Ondřej Sosenka. Na návrat na nejvyšší stupeň myslí i Jan Hruška, který druhý ze dvou domácích titulů získal už před devíti lety. K favoritům patří také František Raboň z německé stáje High Road, Milan Kadlec z Dukly Praha a další závodník PSK Whirlpool Author René Andrle.

Mezi ženami jsou při absenci Kozlíkové s Huříkovou favoritkami obou soutěží především Martina Růžičková, která loni vyhrála závod s hromadným startem, a Jarmila Machačová.

Stejně jako loni si mezi cyklistkami zazávodí úspěšná rychlobruslařka Martina Sáblíková, která se chystá především na časovku, v níž před rokem získala bronz. V úterý však upadla při časovce dvojic, a i když s rychlobruslařskou kolegyní Andreou Jirků dojely třetí, necítí se být plně fit.

Program MČR:

26. června, Třeboň: časovka jednotlivců - muži (40 km), junioři, ženy, juniorky (všichni 20 km),

28. června, Jindřichův Hradec: závod s hromadným startem - ženy a juniorky (78 km), junioři (117 km)

29. června, Jindřichův Hradec: závod s hromadným startem - muži elite a do 23 let (195 km).

Témata:  sport, cyklistika