20. září 2008 • 11:20

Kreuziger v Rokycanech třetí

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Nejlepší český cyklista Roman Kreuziger obsadil třetí místo v pátečním večerním kritériu v Rokycanech. Závod Grand Prix Borgers vyhrál Martin Hebík, který na cílové pásce odrazil útok Němce Baumanna.

Od začátku závodu na 70 kilometrových okruhů bylo pětašedesátičlenné startovní pole hodně aktivní a pokusy o únik se střídaly velmi rychle. Prvním vydařeným však byl až zhruba v polovině závodu únik Richarda Faltuse, který v čele vydržel osamoceně deset okruhů.

Patnáct kilometrů před cílem ho dojela skupina deseti jezdců, která se postupně začala trhat. Dva okruhy před cílem se vpřed vydal Hebík a vedení udržel až do konce. Soupeři se na něj dotáhli, ale předjet ho nestihli.

Výsledky:
1. Hebík (Sparta Praha) 1:23:27, 2. Baumann (Něm.), 3. Kreuziger (Liquigas), 4. Raboň (Columbia team), 5. Bečka (PSK Whirlpool Autor), 6. Faltus (Sparkasse) všichni stejný čas